« Svibanj 2024 »

DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE
Autor: Darko Vencl, 29. 9. 2010.

DAN PROJEKTNE NASTAVE
DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE
TEMA: ZDRAVA HRANA

Osnovna škola Eugena Kumičića Slatina uključila se u program Međunarodne eko-škole 2004. godine.
Program Eko-škole je međunarodna inicijativa kojoj je CILJ razvijanje svijesti o okolišu i poticanje učenika na sudjelovanje u održavanju okoliša koji ih okružuje.
U okviru programa posebnu pozornost posvetili smo smanjenju i zbrinjavanju OTPADA-sakupljanju i zbrinjavanju starog PAPIRA i racionalnom iskorištavanju  ENERGIJE.

Ove školske godine u program rada uveli smo i novu temu: ZDRAVA HRANA.

Obrazovanje je, pored utjecaja obitelji, jedan od najvažnijih čimbenika koji oblikuju stavove i ponašanje koje utječe na zdravlje djeteta.Dobro zdravlje je temelj dobrog života.Tijekom školovanja djeca stječu znanja i vještine o tome kako voditi zdrav život.Način ishrane usvojen u djetinjstvu ima dugotrajan utjecaj na zdravlje.

Ovom temom nastojat ćemo:
-omogućiti učenicima učenje o temeljnim utjecajima kojima je izloženo njihovo zdravlje
-postaviti nutricijske standarde za školske obroke i time omogućiti učenicima izbor zdrave hrane
-omogućiti učenicima redovito bavljenje tjelovježbom
-stvoriti sredinu i uvjete rada koji će poticati emocionalno zdravlje djece

Predviđene aktivnosti:

1. RADIONICE –(15.09.-15. 10.) na temu ZDRAVA HRANA

2. ŠPORTSKE AKTIVNOSTI
10. 09. -športska natjecanja u okviru Hrvatskog olimpijskog dana
16. 09. –atletske utrke ulicama grada Slatine-obilježavanje Dana ozonskog omotača

3. PRODAJNA IZLOŽBA KRUHA, KOLAČA I PLODOVA JESENI
01.10.2010.g.  od 9 do 12 sati u gradskom parku. (Financijska sredstva koja budu prikupljena bit će realizirana za sanaciju dijela krovišta škole,bit će to početna sredstva kojima će učenici,učitelji roditelji naše škole dati svoj doprinos u konačnom rješavanju problema krovišta škole koji je prekriven (azbestnim)salonitnim pločama čiji je vijek trajanja već odavno prošao i svaka kiša potencijalna je opasnost za sve koji u školi borave.

Molimo roditelje i sve građane grada Slatine da se uključe u ovaj Projekt i da kupnjom izložaka na štandovima sudjeluju u ovoj hvale vrijednoj akciji.

1. SASTAVLJANJE JELOVNIKA ZDRAVE PREHRANE U ŠKOLSKOJ KUHINJI - 09. mj.
  2. UKLANJANJE SAMOPOSLUŽNIH APARATA (grickalice, slatkiši ) IZ PROSTORA ŠKOLE - u toku šk. g. 2010./2011.

Izvor: Školski eko-koordinatori: Vesna Košutić i Jasmina Krznarić