« Svibanj 2024 »

Stručni skup učitelja razredne nastave
Autor: Darko Vencl, 12. 4. 2010.

U petak, 9. travnja 2010., u našoj je školi održan stručni skup učitelja razredne nastave Virovitičko-podravske, Požeško-slavonske i zapadnog dijela Osječko-baranjske županije.
       Skup, kojem je prisustvovalo gotovo 150 učiteljica i učitelja, otvorila je viša savjetnica za razrednu nastavu Agencije za odgoj i obrazovanje prof. Mirela Skelac. Prisutne je pozdravila ravnateljica, a dobrodošlicu u ime grada domaćina prisutnima je zaželio zamjenik gradonačelnika grada Slatine Željko Stipanić.

Prvo predavanje održala je savjetnica pravobraniteljice za djecu, Sanja Vladović, koja je učitelje i učiteljice upoznala s pravima djece u odgojno-obrazovnom sustavu (prilažemo sažetak predavanja). Nakon predavanja, polaznici skupa sudjelovali su u radu različitih radionica:

1. Internet – (ne)sigurna pustolovina –voditeljica Vlatka Šalajić-Vukić

2. Mipoznajemo i živimo svoja prava – voditeljica Lidija Kuštro

3. Prepoznavanje, praćenje i poticanje socijalnih kompetencija – voditeljica mr. Sanja Delač

4. Poticanje humanosti kod djece mlađe školske dobi – voditeljica Marijana Andrišek, dipl. učiteljica

5. Suočavanje sa stresom zbog loše ocjene – voditeljica mr. Anita Stojčević

Nakon potrebnog odmora i okrjepe, učitelji i učiteljice poslušali su završno predavanje učitelja Zdravka Katalinića koji im je predstavio primjer iz prakse – projekt „Upoznaj zavičaj prijatelja”. Projekt je ostvaren kroz suradnju dviju škola -  OŠ “ Ivana Kukuljevića “ iz Belišća i OŠ Ivanska iz Ivanske. Učenici četvrtih razreda tih dviju škola međusobno su se dopisivali a zatim i posjećivali te tako upoznali nov zavičaj. A nakon tog predavanja, bogatiji za još jedno novo iskustvo, razišli su se i naši gosti – svatko svome zavičaju.

Izvor: Jelena Janjić, pedagog