U sladu s ciljevima održivog razvoja
Autor: Marijana Toplak, 17. 2. 2024.

Na Valentinovo su učenici posebnih odjela učiteljica Patricije Karaman i Ivane Sabolić sudjelovali na radionici školskog volonterskog kluba Eugenijalac pripremljenoj ususret Svjetskom danu nevladinih organizacija koji se odlukom UN-a  obilježava 27. veljače kako bi se povećala svijest o širokoj dobrobiti takvog udruživanja.

Naime, u skladu s ciljevima održivog razvoja (Mir, pravda i snažne institucije te Partnerstvom do ciljeva) volonteri su stupili u kontakt Marijom Fumić, višom stručnom suradnicom za gospodarstvo i projekte u Gradu Slatini koja je pomogla povezati udruge sa šireg slatinskog područja i školu koja ih je pozvala da predstave svoj rad 27. 02. u Parku 136. slatinske brigade. Navedena je radionica prvi korak u planiranim aktivnostima, a na njoj su učenici izrađivali bedževe i privjeske od prirodnih materijala kako bi predstavili slatinske udruge.
Uz druženje, kreativnost i zabavu, radionici je cilj bio i informirati učenike o širokoj lepezi područja koje udruge pokrivaju, bilo da se radi o upotpunjavanju slobodnog vremena građana, o pružanju podrške korisnicima ili novim prilikama za volontiranje – lepeza obuhvaća osobe svih dobi i profila te sve ciljeve održivog razvoja.
Učenici su se i sami prisjetili nekih društava čiji su članovi oni sami ili netko iz njihove obitelji i šire zajednice, a najviše je razgovora usmjerenog od strane voditeljice školskog volonterskog kluba Marijane Toplak bilo o volonterima tih udruga, njihovoj volji i snazi te aktivnom radu u stvaranju boljeg svijeta. Zbog nas i radi nas.

Izvor: Marijana Toplak