Osmaši u Vukovaru
Autor: Iva Vilček, 7. 5. 2023.

Učenici osmih razreda Osnovne škole Eugena Kumičića, Slatina posjetili su 4. svibnja grad Vukovar gdje su obišli memorijalna mjesta vezana uz Domovinski rat te mnoge druge lokacije u svrhu upoznavanja mnogih povijesno važnih podataka i u svrhu kulturološke naobrazbe te kulturološkog osvještavanja i uzdizanja, stjecanja novih znanja i iskustava kao i promicanja mira i tolerancije.

Tijekom boravka u Vukovaru posjetili smo:

• Memorijalni centar Domovinskog rata, Vukovar
  • Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinskoj cesti
  • Spomen dom Ovčara
  • Masovnu grobnicu Ovčara
  • Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata
  • Mjesto sjećanja – Vukovarsku bolnicu 1991.
  • Muzej vučedolske kulture
  • Gradski muzej Vukovar
  • crkvu sv. Filipa i Jakova

Nakon cjelodnevnog programa učenici predstavnici naše škole Dora Bačani i Ivano Horvat sudjelovali su u kvizu znanja s učenicima predstavnicima Osnovne škole Josipa Kozarca, Slatina. Učenici naše škole su uz veliku podršku i bodrenje svih naših učenika zasluženo pobijedili u kvizu.

Učitelji pratitelji Snježana Cukor (razrednica 8.a razreda), Krešimir Hrženjak (učitelj povijesti), Borivoje Kocić (razrednik 8.c razreda, učitelj tjelesne i zdravstvene kulture) i Iva Vilček (razrednica 8.b razreda, učiteljica engleskoga jezika) ponosno su na kraju terenske nastave s učenicima prošetali centrom grada Vukovara gdje su učenici imali zasluženo slobodno vrijeme za kupovinu i okrijepu uz rijeku Dunav nakon čega smo krenuli put naših domova. U Slatinu smo se vratili u 21h.

Izvor: Snježana Cukor, nastavnica Hrvatskog jezika

Izvor: Snježana Cukor