« Svibanj 2024 »

ŠKOLA U PRIRODI - 4.RAZRED
Autor: Nataša Valinčić, 10. 6. 2013.

3. lipnja 2013. godine učenici 4.-og razreda naše škole krenuli su na dalek put na naše lijepo Jadransko more. Prolazeći kroz prelijepe krajeve naše domovine, od nizinskog, preko brežuljkastog i gorskog do primorskog kraja, stigli smo na odredište - Novi Vinodolski. Učenike je prvo oduševila senjska tvrđava Nehaj, a zatim i Gradski muzej u središtu Senja. S nestrpljenjem smo došli u Novi Vinodolski i smjestili se u hotelske sobe s kojima smo bili prezadovoljni. Nismo imali vremena za oklijevanje jer nas je čekala škola plivanja i strpljivi učitelj Igor. Nakon obilne večere trebalo je potrošiti sve kalorije pa se za to pobrinula Ester svojim energičnim i živim koreografijama u kojima su sudjelovali svi učenici.

Drugi dan nakon jutarnje gimnastike i doručka uputili smo se upoznati Novi Vinodolski. Za to se pobrinula naš vodič Maja i hustosica Gradskog muzeja. Nakon ručka nismo mogli odoljeti čarimamora pa smo zaronili u njega bez obzira na njegovu temperaturu. Uslijedila je škola plivanja. Dan je bio uzbudljiv i dugačak pa smo jedva dočekali večeru. Za večernju zsbavu pobrinuo se naš nastavnik plivanja Igor koji je osmislio zabavne igre.

Treći dan ustali smo vrlo rano jer nas je čekao put do Pule i Brijuna. U Puli nas se najviše dojmila Arena, a na Brijunima prekrasna priroda i životinje. Iako umorni, navečer smo bili spremni za još jedno zabavno druženje uz igru, ples i izbor najbolje pidžame. Nakon toga smo svi u trenu zaspali.

Četvrti smo dan autobusom išli u grad Selce iz kojeg smo se prema Vrbniku vozili katamaranom. Vožnja je bila ugodna jer je dan bio prekrasan, a mi raspoloženi. Uživali smo u Vrbniku i povratku u hotel. Ostatak smo dana posvetili učenju i kupanju u bazenu uz samo more, koji je bio ispunjen morskom vodom. Nakon večere nas je čekalo pakiranje i posljednje druženje s ludim frizurama.

Peti smo dan, nakon doručka i škole plivanja, krenuli prema Gorskom kotaru, Fužinama. Razgladeli smo špilju Vrelo koja je bila poseban doživljaj za djecu, šetali uz jezero i nakon ručka se uputili prema Slatini. Put je prošao bez problema, a roditelji su s nestrpljenjem dočekali svoju djecu.

Izvor: učiteljice 4.-og razreda