« Svibanj 2024 »

Lik i djelo Ivana Merza
Autor: Nataša Valinčić, 8. 5. 2013.

Danas, 8. svibnja 2013. godine održana je još jedna u nizu aktivnosti kojima se obilježavaju Dani osnovne škole Eugena Kumičića Slatina. U paviljonu naše škole održan je zanimljiv program kojim je ujedno obilježen blagdan blaženog Ivana Merza. Ispred paviljona su se okupili svi učenici razredne i predmetne nastave, njihove učiteljice, nastavnice i nastavnici te ostali zaposlenici škole. Ravnateljica škole Božica Majhen je u uvodnom dijelu programa sve okupljene pozdravila kratkim govorom. Aktivnosti programa su osmislile i pripremile vjeroučiteljice Nataša Pohiba i Vlasta Bisitkiević, časna sestra Krešimira Vuleta, nastavnice hrvatskog jezika Ranka Kabić i  Marijana Toplak te nastavnica likovne kulture Sanja Bujanić.

Tijekom programa mnogi su učenici pjevali pjesme posvećene liku i djelu blaženog Ivana Merza. Izdvojeni i nagrađeni su literarni i likovni radovi učenika. Nagrade je osigurao i dodijelio velečasni Nikola Jušić, župnik Župe blaženog Ivana Merza.

U natjecateljskom dijelu programa sudjelovali su učenici predmetne nastave. Četiri skupine učenika su se natjecale u znanju o blaženom Ivanu Merzu, brzini i spretnosti. Sve su skupine pokazale odlično znanje o liku i djelu Ivana Merza, a pobjednika je odredila brzina davanja odgovora na pitanja župnika Jušića. Najuspješnijoj skupini župnik je dodijelio nagrade.

Prigodnom pjesmom je završen program posvećen blaženom Ivanu Merzu. Obilježavanje Dana osnovne škole Eugena Kumičića se nastavlja već u četvrtak, 9. svibnja 2013. godine.

Slike možete vidjeti u fotogaleriji.

Izvor: Martina Hamaček, pripravnica razredne nastave