« Svibanj 2024 »

"GLAGOLJANJE"
Autor: Nataša Valinčić, 8. 5. 2013.

U našoj je školi, 7. svibnja 2013. (utorak), u sklopu obilježavanja Dana škole, po prvi put održan kviz za učenike šestih razreda pod nazivom Glagolanje. Kviz naziv duguje gradivu iz hrvatskog jezika gdje se gotovo cijele godine obrađuju glagolski oblici, a svi su sadržaji isključivo nastavni i za sudjelovanje nije potrebna nikakva posebna priprema. Ideja je nastala na mjestu događanja, u našoj školi, i kani se proširivati. Na prvom natjecanju su sudjelovale OŠ Josipa Kozarca iz Slatine i OŠ Mikleuš i, dakako, naša škola kao domaćin.

Nakana je da sljedeće godine sudjeluju učenici iz svih osnovnih škola na prostoru Županije virovitičko-podravske. Ove su godine sudjelovali učenici Augustin Lukić, Karla Opat, Barbara Pavlović, David Puača i Antonija Vukić zajedno s učiteljicom hrvatskoga jezika Maricom Kesić iz OŠ Mikleuš, zatim su iz OŠ Josipa Kozarca tu bili i Sonja Dragojević, Lovro Frajhaut, Mia Gmiza, Benjamin Hankić, Luka Ivanković, Leonarda Kokorić, Kristina Martinović i Sara Orlić koje su vodili učiteljica Zorica Varga i Denis Ostrošić , a od domaćih su učenika nastupili Ana Benko, Veronika Ivčić, Sanja Kelemen, Marija Magdalena Kovačec, Klara Pugar, Marinela Sekić i Aneta Suhi s učiteljicom Marijanom Toplak.

Natjecanje je bilo ekipno. Na samom početkom su ždrijebom izvučeni sudionici pojedinih ekipa jer se željelo staviti naglasak na suradnju, a ne na znanje učenika pojedine škole. Svi su sudionici primili zahvalnice, a najuspješniji i glagolske povelje.

U prvom su Glagolanju pobijedili učenici David Puača i Antonija Vukić iz OŠ Mikleuš te Marinela Sekić i Aneta Suhi iz OŠ Eugena Kumičića.

Inače, u kvizu je sudjelovalo 5 ekipa s četiri člana, bilo je moguće osvojiti 19 bodova unutar svake skupine, a pobjednička je ekipa ostvarila rezultat od 16 bodova.

Kviz se, nakon pozdrava ravnateljice Božice Majhen i početne treme sudionika, odvijao u vedrom ozračju u kojem su učenici mogli dobiti sliku o svojem znanju naspram učenika drugih razrednih odjela i škola, započeti nova prijateljstva i pokazati sebi i drugima da su najbolji poznavatelji glagolskih oblika na ovome području.

Slike pogledajte u fotogaleriji.

Izvor: Marijana Toplak, učiteljica hrvatskog jezika