« Svibanj 2024 »

Integrirani dan "IGROM PROTIV NASILJA"
Autor: Nataša Valinčić, 7. 5. 2013.

Povodom Dana škole, u ponedjeljak, 6. svibnja 2013., održan je integrirani dan „IGROM PROTIV NASILJA“ kroz koji su se učenici, uz učitelje razredne i predmetne nastave, podsjetili starih igara. Učenici predmetne nastave su na satu hrvatskog jezika (kod učiteljice Ranke Kabić, Marijane Toplak i Hane Tepeš) rado pisali o svojim najdražim igračkama i igrama, na satu povijesti kod učitelja Nikole Marjanovića naučili kakvu je ulogu imala igra od prapočetaka pa sve do danas, a na satu tehničke kulture kod učitelja Darka Glumca izrađivali drvenog konjića te su i učenici 8.-og razreda u školu donijeli svoje najdraže igračke. U holu škole je na satu likovne kulture postavljena izložba igračaka te literarnih i likovnih radova. Učenici razredne nastave su uz pomoć učiteljica, ali i poneku baku i mamu, izrađivali krpene lopte, krpene lutke, igračke od papira – igračke iz djetinjstva njihovih baka i djedova.

Tema „Igrom protiv nasilja“ je dio školskog projekta „Bezbrižno djetinjstvo i sretno odrastanje“. Koordinator projekta je školski tim za prevenciju nasilja.

“Htjeli smo pokazati djeci i naučiti ih stare, zaboravljene igre – Ide majka s kolodvora, Laste prolaste… Djeca najviše svog slobodnog vremena provedu ispred računala. Nadali smo se da bi ih ovo moglo potaknuti da zaigraju gumike, školice…” – rekla je koordinatorica projekta, učiteljica Gordana Maroević.

ODA LOPTAMA

Postoje svakakve, velike i malene

narančaste, ljubičaste i šarene.

Svakog dana kad ih vidim

osvrnem se i zastidim

gledaju me vedra lica

sve osim njih je besmislica.

Zato lopte volim ove

ispunile su mi snove.

Antonio Turek, Luka Miličić, 6.b

MOJA NAJDRAŽA IGRAČKA

UF, DOSADNO MI JE!

Moja najdraža igračka je pingvin Dona. On je pokraj mog kreveta, kada negdje idem spavati, ona ide sa mnom. Gdje sam ja, tu je i ona. Ima kapicu žuto plavu i rukavice oko vrata. Kada mi je dosadno, razgovaram s njom. Kada sam tužna, ona je pokraj mene. Donu sam dobila od prijateljice Elizabeth i Miriam iz Norveške kao poklon za Božić.

Ivana Bistrović, 6.b

Više slika pogledajte u fotogaleriji., a video na www.slatina.net

Izvor: Nataša Ivanić, pedagoginja