« Svibanj 2024 »

Natjecanje školskih prometnih jedinica
Autor: Nataša Valinčić, 6. 5. 2013.

U petak je u našoj školi, 3. svibnja 2013. održano Natjecanje školskih prometnih jedinica. Devet ekipa prvo je pristupilo rješavanju testova, gdje su pokazali koliko poznaju prometne propise i pravila koja se odnose na sudjelovanje u prometu sudionika na biciklima. Nakon testova, pokazali su i svoju vještinu upravljanja biciklom na poligonu spretnosti, kojeg su pripremili članovi Biciklističkog kluba Slatina – Mladen Crnobrnja, Nad Nicinger, Mario Perković, Boris Ladan. Franjo Martinović i Karlo Lokner..

U konkurenciji 36 natjecatelja, prvo mjesto osvojio je Luka Novotni, OŠ I. B. Mažuranić Orahovica. Uz prvo mjesto i diplomu, Luka je dobio vrijednu nagradu – bicikl Smith 802. Drugo mjesto pripalo je Tadeju Biliću, OŠ E. Kumičića Slatina, dok je treći bio Karlo Lokner, OŠ J. Kozarca Slatina.

Nagrade za prva tri mjesta osigurali su Policijska postaja Slatina i BK Slatina.

Članovi školske prometne jedinice iz OŠ I. B. Mažuranić iz Orahovice ostvarili su najbolji rezultat kao ekipa.

Nakon natjecanja, Interventna jedinica policije održala je pokaznu vježbu, a učenici su mogli razgledati i njihovu opremu, uređaje te vozila.

Organizatori natjecanja bili su Policijska uprava virovitičko – podravska, Policijska postaja Slatina, Županijski tim „Prometna preventiva u osnovnoj školi“ i Osnovna škola „Eugena Kumičića“ u Slatini.

Više o natjecanju i video možete pogledati na www.slatina.net

Slike pogledajte u fotogaleriji.

Izvor: www.slatina.net