« Svibanj 2024 »

ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ POVIJESTI
Autor: Darko Vencl, 7. 3. 2013.

Županijsko natjecanje iz povijesti održalo se danas (7.3.2013.) u Osnovnoj školi Eugena Kumičića u Slatini. Županijsko povjerenstvo činili su: Đurđica Delić (OŠ E. Kumičića, Slatina, predsjednica), Ivica Tomljanović (OŠ I. Brlić-Mažuranić, Virovitica, član), Marija Mudrinić (OŠ Suhopolje, Suhopolje, članica), Tomislav Sabolić (OŠ „Davorin Trstenjak“, Čađavica, član) i Kristijan Gostimir (OŠ V. Nazor Virovitica, član).

Na školskom natjecanju iz povijesti 2013. sudjelovalo je 62 učenika sedmih razreda i 63 učenika osmih razreda.

Na županijskom natjecanju iz povijesti sudjelovalo je 15 učenika osmi razreda i 15 učenika sedmih razreda.

Zanimljivo je da na ovome natjecanju učenika sedmih razreda imamo dva učenika na prvome mjestu pa je tako prvo prvo mjesto osvojila Barbara Šarić iz OŠ Vladimir Nazor iz Virovitice, mentor Kristijan Gostimir; a drugo prvo mjesto Larisa Gerenčir  iz OŠ Josipa Kozarca iz Slatine, mentorica Martina Grundler Hrala. Drugo mjesto pripalo je Karli Petrovčić iz OŠ Vladimir Nazor iz Virovitice, mentor Kristijan Gostimir, dok  su treće mjesto časno zauzele Gordana Borotić iz OŠ Eugen Kumičića iz Slatine, mentorica Đurđica Delić, Stela Zidar, OŠ Suhopolje, mentor Marijan Mudrinić i Iva Križić iz OŠ Josipa Kozarca, mentorica Martina Grundler Hrala.

Rezultati osmaša izgledaju ovako: prvo mjesto pripalo je Dijani Meščić iz  OŠ Ivane Brlić-Mažuranić iz Virovitice, mentor Mario Karakašić. Drugo mjesto dijele Hrvoje Bauman iz OŠ Ivan Goran Kovačić iz Gornjih Bazija, mentor Mario Karakašić i Maja Rengel iz OŠ Petra Preradovića iz Pitomače, mentorica Ljiljanka Grbačić.  Treće mjesto pripada Antoniji Krmpotić iz OŠ Ivane Brlić-Mažuranić iz Virovitice, mentor Mario Karakašić.

Čestitamo svim učenicima koji su zauzeli časna tri županijska mjesta te im želimo mnogo uspjeha na daljnjim natjecanjima, a čestitke upućujemo i njihovim mentorima koji su neumorno i ustrajnos njima radili da bi postigli ovako lijepe rezultate.

Izvor: Melita Schmitz, knjižničarka