« Svibanj 2024 »

U mjesecu prosincu UČINILI SMO DOBRA DJELA!
Autor: Nataša Valinčić, 10. 1. 2013.

Prosinac je mjesec pozlaćenih šiba, adventskih vjenčića i okićenih borova. To je mjesec radosti, darivanja, opraštanja i okupljanja. Mjesec u kojem se djeca najviše vesele očekujući mnoštvo poklona i slatkiša.

-          U predbožićno vrijeme, 15. prosinca 2012. godine karitativna grupa naše škole, zajedno s časnim sestrama, posjetila je Dom za psihički bolesne odrasle osobe Borova u Suhopolju. Pripremili su kratki program za njihove korisnike – govorili o Božiću, došašću, učenici su izrekli čestitke uz pjesme, nakon čega su se zajedno zabavljali uz pjesmu i gitaru. S njima su došli i gosti iz Engleske koji su otpjevali i nekoliko pjesama na engleskom jeziku. Također su posjetili i starački dom Zdenka u Slatini.

-         Prodavanjem paketića s božićnim motivima za jednu siromašnu višečlanu obitelj skupljeno je 500 kn.

-          Kaže se da zdrav čovjek ima tisuću želja, a bolestan samo jednu. Tako su učenici naše škole kazališnim ulaznicama ispunili dio jedne želje učenika naše škole, Marka Mavrovića, koji boluje od leukemije, 4.240,00 kn. Njegova jedina želja je BITI ZDRAV.

-          Predstavljajući Nedjelju Caritasa, koja se ove godine proslavila 16. prosinca 2012. pod geslom „Vjera ljubavlju djelotvorna“ (Gal 5,6), ravnatelj HC-a mons. Fabijan Svalina predstavio je materijale koje je HC odaslao u sve župe diljem Hrvatske sa željom da se što veći broj vjernika uključi svojim prilozima i angažmanom u pomaganju najugroženijim pojedincima i obiteljima. Posebno je skrenuo pozornost na kartice namijenjene djeci, mladima i odraslima koje su se po cijeni od 50 lipa mogle nabaviti u župama, a cijeli prihod ide za potrebe Hrvatskog Caritasa. Božićna akcija "Za 1000 radosti 2012." pod geslom “Vjerovali ili ne - i vi možete mijenjati svijet!”, je posebno usmjerena na senzibiliziranje javnosti za poteškoće brojnih obitelji koje se bore s dugovima, bilo zbog nemogućnosti otplate kredita, plaćanja režijskih troškova ili vraćanja privatnih dugova. Kako bi se posebno animirala  djeca i mladi izrađene su prigodne poticajne kartice koje su u 600 tisuća primjeraka odaslane u osnovne i srednje škole diljem Hrvatske. Polovicu prikupljenih sredstava škole će same usmjeriti nekoj od obitelji u potrebi u školskoj sredini ili lokalnoj zajednici, a drugu polovicu će poslati Hrvatskom Caritasu, koji će ih putem mreže biskupijskih caritasa proslijediti obiteljima u potrebi. Tako je i naša škola sudjelovala u toj akciji i prikupila 3000kn, od čega će 1500kn biti dano našem učeniku Marku Mavroviću koji boluje od leukemije.

-          20. prosinca 2012. Vijeće učenika je organiziralo humanitarni ples. Prikupljenim iznosom od 1.867,00 kn kupljeni su pokloni za djecu naše škole koji su slabog socijalnog statusa. Djeca su pozvana na božićnu priredbu koja je bila namijenjena za djecu djelatnika. Sva djeca su bila sretna kad su ugledala Djeda Božićnjaka, a još više kada im je taj isti Djedica podijelio poklone.