"Nova faca" u našoj školi - Silvija Mađarić, učiteljica engleskog jezika
Autor: Darko Vencl, 18. 5. 2012.

Znanje stranih jezika postalo je odlučujućom kartom ulaska u svijet, u svijet znanosti, poslovnoga svijeta, zaposlenja, zabave, glazbe... pa je tako učenje engleskoga jezika od prvoga razreda osnovne škole vrlo važno i dobro za svu djecu jer će se s tim jezikom upoznati u ranoj životnoj dobi te će ga moći dobro naučiti do završetka osnovne škole. Ove školske godine u našoj školi zaposlila se mlada učiteljica Silvija Mađarić koja će predavati engleski jezik u nižim razredima matične i područnih škola. Zamolili smo ju za razgovor kako bismo je što bolje upoznali.

1. Odakle dolazite i što ste po zanimanju?

Rođena sam Osječanka, a kao mala doselila sam se s obitelji u Slatinu. Po zanimanju sam učitelj razredne nastave i engleskog jezika.

1. Gdje ste studirali?

Studij sam završila u Osijeku na Učiteljskom fakultetu.

1. Što biste više voljeli, biti učiteljica razredne nastave ili predavati engleski jezik?

O tome sam puno puta razmišljala i ne mogu vam dati konačan odgovor. Oba zanimanja imaju svoje prednosti i mane, ali za sada uživam biti u ulozi teacherice.

1. Zašto ste odabrali baš to zanimanje?

Volim reći da je ono odabralo mene.

1. Jeste li popustljivi ili strogi u nastavi?

Zaista ne znam, ne mogu tako olako generalizirati svoju nastavu. Mislim da sam dosta susretljiva i bliska s učenicima, ali u učionici postoje pravila kojih se treba pridržavati. Sve je u dogovoru.

1. Imate li hobi?

Fotografiranje, putovanja.

1. Gdje ste do sada sve putovali?

Nisam još došla do dalekih destinacija. Za sada sam posjetila Englesku, Irsku, Tursku, Rusiju i obližnje države.

1. Koji Vam je najdraži grad ?

Cjelokupna Irska me ostavila bez daha, pogotovo krajolik, pristupačnost ljudi i njihova srdačnost.

1. Što biste najviše željeli posjetiti?

Teško pitanje. Cijeli svijet je predivan i voljela bih vidjeli što više toga. Ako bih baš  morala birati top destinaciju rekla bih Island. Ali, vjerojatno bih se već sutra predomislila u odgovoru, kada biste me pitali ponovnoJ

1. Što volite čitati?

Fantastiku – oduvijek me privlačilo natprirodno. To je jedan potpuno drugi svijet u koji volim pobjeći.

1. Koja Vam je najdraža knjiga?

Gonič zmajeva, Khaled Housseini. Izvrsna knjiga koja me je i više nego oduševila.

1. Kakve filmove volite gledati?

Nemam najdraži žanr filmova. Volim filmove Quentina Tarantina i naravno Gospodar  prstenova- trilogija.

1. Koju vrstu glazbe slušate?

Rock, grunge, blues,j azz... Odrasla sam na Azri, Bijelom dugmetu, Pinky Floydu, a s godinama sam razvila svoj glazbeni stil.

1. Da niste učiteljica, što biste bili?

Turistički vodič. Predivno zanimanje koje nudi toliko toga od upoznavanja različitih zemalja pa tako i vlastite, različitih kultura, ljudi, jezika…

1. Kako zamišljate svoju budućnost?

U školi, sretna i zadovoljna zajedno sa svojim učenicima.

1. Što biste poručili učenicima za kraj našega razgovora?

Da uvijek slijede svoje snove.

Zahvaljujemo nastavnici Mađarić na razgovoru i želimo joj mnogo uspjeha u radu s učenicima kao i u osobnome životu!

Izvor: Melita Schmitz, knjižničarka