Božić u našoj školi obilježen i na nekonvencionalan način
Autor: Marijana Toplak, 20. 12. 2018.

Uz izradu božićnih ukrasa u organizaciji razrednika i razrednica te razrednih i predmetnih učitelja i učiteljica te uz priredbu povodom Božića, doček Betlehemskog svjetla, uz milijun prisutnih osmijeha i dobrih želja, u OŠ Eugena Kumičića održan je i Božićni kviz. Mjesto radnje je školska knjižnica, a vijeme je radnje 19. prosinca.

U prvome krugu kviza sudjelovali su učenici od petog do osmog razreda, a u drugome krugu učenici od prvog do četvrtog razreda. Svi igrači su bili podijeljeni u grupe i svaka je grupa imala ime. Tia i Tin Hršak, članovi Volonterskog kluba Eugenijalac i voditelji, izradili su kviz o Božiću te ga predstavili natjecateljima.

Kviz je sadržavao pitanja za svakog, tako da su naši mudri natjecatelji mogli naći barem jedno pitanje na koje znaju odgovor. Također smo imali mjerača vremena, Ivu Drokan te nadzornika Danijela Djekića.

Za zasluženi trud učenicima su se dodijelila priznanja i slatkiši za prvo mjesto koje su u kategoriji predmetne nastave osvojile (abecednim redom) Marija Adžić, Sara Cvijanović, Vanesa Dragić i Anđela Vašiček.

Od prvog do četvrtog razreda nastavnica Silvija Mađarić pripremila je Kahoot kviz koji se odradio na tabletima. Uz glazbu i hranu, svi smo se dobro zabavili na ovogodišnjem Božićnom kvizu u pratnji nastavnica Marijane Toplak i Silvije Mađarić, pedagoginje Andreje Grahovac Tržić, psihologinje Jasne Plantak i naše knjižničarke Melite Schmitz.

U kategoriji razredne nastave prvo su mjesto osvojile (također abecednim redom) Martina Atlija, Dora Bačani, Marija Buček i Katja Kovčalija.

Izvor: Gita Špoljarić, 5. c