Posebna nagrada za razvoj sporta Doroteji Santi
Autor: Darko Vencl, 6. 6. 2011.

Oko dvije tisuće učenika, ravnatelja, učitelja i njihovih roditelja, sinoć je obilježilo kraj školske godine manifestacijom "Zbogom školo do jeseni".

Domaćin ovogodišnje manifestacije, koju već tradicionalno organizira Virovitičko-podravska županija na rukometnom igralištu TVIN-a, bila je Osnovna škola I.G. Kovačića iz Gornjeg Bazija.

U sklopu programa proglašeni su najbolji učenici osnovnih i srednjih škola županije. Iz slatinskih osnovnih škola to su:

- Doroteja Santi, OŠ E. Kumičića Slatina

- Mario Novaković, OGŠ Slatina, Slatina

- Eva Balković, OŠ J. Kozarca Slatina

Najbolji učenici slatinskih srednjih škola su:

- Kristijan Zetaić, Industrijsko-obrtnička škola Slatina (trogodišnji program)

- Rok Vujanović, SŠ M. Marulića, Slatina (četverogodišnji program)

Tradicionalno se bira i najbolji učenik Virovitičko-podravske županije, za osnovne i srednje škole. Najbolji učenik osnovnih škola VPŽ je Filip Stevanovski, učenik 8.e razreda OŠ V. Nazor Virovitica.

Ove godine, po prvi put, dodijeljena je i posebna nagrada za razvoj sporta u osnovnim školama. Nagrada je pripala Doroteji Santi, učenici 8.c razreda OŠ E. Kumičić, Slatina.

Najbolji učenik srednjih škola s trogodišnjim programom je Martin Zvonar (3. razred Industrijsko-obrtničke škole Virovitica) dok je titula najbolje učenice srednjih škola s četverogodišnjim programom pripala Dunji Stojevski (4. razred Gimnazije Petra Preradovića Virovitica).

Na koncertu, koji je uslijedio nakon dodjele priznanja, uz predgrupe "Inbox" i "Iritus" nastupili su Kim Verson,  Bojan Jambrošić i Zoran Mišić.

Fotografije sa manifestacije "Zbogom školo do jeseni" pogledajte u galeriji.

Izvor: slatina.net, nezavisni internet portal