« Svibanj 2024 »

Prvašići u Gradskoj knjižnici u Slatini
Autor: Darko Vencl, 8. 11. 2010.

U današnjem svijetu brze tehnologije i još brže izmjene informacija gotovo da je nemoguće zamisliti osobu, bolje reći dijete, koje ne zna čitati, tj. koje je nepismeno. Čitanje je vještina koja se u našim školama uči od prvoga razreda osnovnoškolskoga obrazovanja i to je vještina koja zaista osobi otvara sva vrata: vrata znanja, mašte, zanimljivosti i cjelokupnoga čarobnoga svijeta koji možemo ili ne možemo zamisliti.

S ciljem promicanja čitanja i poticanja naših učenika na čitanje knjižnica Osnovne škole Eugena Kumičića iz Slatine s Gradskom knjižnicom Slatina u Mjesecu hrvatske knjige već tradicionalno, u svrhu međuknjižnične suradnje, organizira posjet Gradskoj knjižici.

Ravnateljica Gradske knjižnice gospođa Ana Knežević prvašiće je upoznala s prostorom knjižnice kao i s načinom posudbe knjiga te ih je uputila u sve mogućnosti koje Gradska knjižnica pruža svakom korisniku kao što je rad u čitaonici s referentnom zbirkom, ali i čitanje mnogobrojnih časopisa koje knjižnica posjeduje.

Budući da je ove godine Mjesec hrvatske knjige posvećen temi Biološka raznolikosti- uvjet našeg opstanka na zemlji, ravnateljica Knežević potakla je djecu na pravilno odlaganje smeća pričom Bože Markote: Više cvijeća, manje smeća i ukazala kako svatko od nas može svojim malim doprinosom pomoći očuvanju biološke raznolikosti na Zemlji. Nakon zanimljive priče učenici su izrađivali papirnate listiće kojim su ukrasili maketu drveta koje se nalazi u knjižnici. Gradska knjižnica razveselila je sve učenike besplatnim članskim iskaznicama za razdoblje od jedne godine.

Učiteljice Ana Perković, Žaklina Krstičević i Vesna Košutić s knjižničarkom Melitom Schmitz srdačno su zahvalile ravnateljici Knežević i knjižničarki Mariji Cindrić na ugodnome susretu te se nadaju što boljoj zajedničkoj suradnji.

Izvor: Melita Schmitz, knjižničarka