Maturalac 2013. - Hvar
Autor: Nataša Valinčić, 15. 9. 2013.

Kao i svake godine, naši  'osmaši' idu na maturalno putovanje na naše Jadransko more. Ovoga je ljeta došao red i na nas. Sretni i uzbuđeni krenuli smo na otok Hvar, ali više o tome će nam ispričati naša Ana Brezec, učenica 8.c razreda koja je sve zabilježila fotografijama.

„Krenuli smo oko ponoći. Put je bio dug i naporan, ali smo se u autobusu zabavljali. Na putu do Hvara stali smo u Kninu, vidjeli smo taj kraljevski grad. Pogledali smo trg koji je obilježen  spomenicima iz prošlosti. Nastavili smo putovati prema odredištu. Stali smo i u Splitu gdje smo razgledavali Dioklecijanovu palaču. Nakon toga smo imali odmor od 30-ak minuta pa smo šetali rivom, promatrali predivan Split. Skupili smo se i krenuli do trajekta koji nas je vozio do Hvara. Vožnja je bila jako lijepa i ugodna, ali dosta duga. Prvo smo došli u Stari grad. Bili smo jako umorni tako da nitko nije bio svjestan da smo jako blizu Hvara. Vratili smo se u autobus. Bili smo jako uzbuđeni i napokon stigli do našeg hotela po imenu „PHAROS“. Dobili smo ključeve soba, brzo se raspakirali i zatim otišli na kupanje u bazenu ispred hotela. Navečer smo imali slobodno vrijeme. Nedaleko od hotela bio je centar grada Hvara pa smo otišli malo prošetati te kupiti poneki  suvenir i razglednice za uspomenu. Ujutro su nas naše drage razrednice budile kako bi išli na doručak pa s našim vodičem u detaljnije razgledavanje grada. Vratili smo se na ručak pa otišli na plažu. Navečer smo opet prošetali rivom, promatrali blistavo plavo more. Vratili smo se u hotel i zabavljali u sobama, družili se, pjevali, razgovarali. Ujutro opet ista priča: buđenje, doručak, kupanje. Nakon ručka išli smo na kupanje u gradić Jelsu. Bila je to pješčana plaža koja se svima jako svidjela, no nažalost nismo bili dugo, jer nam se bližila večera. Zadnja noć u gradu prošla je kroz šetnju, razgledavanje, kupovanje raznih stvari za našu obitelji. Idući smo dan, nažalost i posljednji, proveli kupajući se. Skakanje s mola, plivanje, sunčanje... 'Pozdravili' smo se s plažom i kupanjem pa krenuli u hotel na spremanje stvari. Odlučili smo i zadnju noć provesti zabavljajući se, ali nismo dugo bili budni znajući da nas sljedećeg jutra čeka dug i naporan put. I došao je i taj dan, spakirali smo svoje stvari i krenuli na doručak. Siti i pomalo tužni ušli smo u autobus  te napustili hotel. Bili smo umorni, ali smo još svi uživali u zadnjim pogledima našega Hvara i mora. Vratili smo se u autobus i tako putovali do NP „KRKA“ gdje smo razgledavali prekrasne slapove, šetali smo te posjetili otok Visovac gdje smo vidjeli samostan, crkvu i muzej, u kojem nam se svima svidjela najmanja knjiga na svijetu. I onda, dugi put, pjevali smo, zabavljali se, spavali… Oko 00:30h smo došli u Slatinu gdje su nas dočekali naši roditelji. Odmah smo im počeli prepričavati naše doživljaj. Bili smo tužni što je naše putovanje završilo, ali sada krećemo u nove pobjede. Stigla nam je nova školska godina i želimo svima puno uspjeha!"

Više slika pogledajte u fotogaleriji.

Izvor: Vlatka Hrgetić, učenica 8.-og razreda