Eugenijalka Jelena Borovčak je ”druga orahovačka Zvjezdica”
Autor: Nataša Valinčić, 16. 11. 2015.

Veseli dječji osmijeh, pregršt glazbenog talenta, velik broj publike, prava dječja zabava. Sve to viđeno je na dvije večeri ovogodišnjeg 2. povratničkog festivala ”Djeca smo”. Festival je održan u velikom šatoru u središtu Orahovice u organizaciji Radio Orahovice te suorganizaciji Grada Orahovice.

Pokrovitelji su bili Virovitičko-podravska županija i Općina Zdenci dok sponzorski dio potpisuju knjižara i papirnica ”Libra”, trgovine Color i ”Mala moda”, frizerski saloni ”IN” i ”Trend” te frizerski studio ”Korina”. Prva večer bila je polufinalna na kojoj je nastupio 21 natjecatelj iz Virovitičko-podravske i Osječko-baranjske županije. Nakon svih izvedbi četveročlano povjerenstvo u sastavu predsjednik Branimir Medarić te članovi Josip Nemec, Alen Valinčić i Marin Milovac umjesto najavljenih 10, izabralo je 13 najboljih koji ulaze u veliko finale. Razlog je bio što je 13 natjecatelja imalo isti broj bodova pa su svi dobili priliku u večeri velike završnice. 13 finalista koji su se predstavili u finalu su Jelena Borovčak, Mia Zetić, trio Hana Jovanović, Nicole Zdjelarević i Sara Stojić, potom Tena Rukavina, Gabriela Stojčević, Matija Jurinović, Ana Hanich, Leonela Meljančić, Nina Tikvan, duet Matea Špalj i Eni Poljak, Ana Vuković, Matej Šorman i Andrea Samardžić. Polufinalnu večer uljepšali su tamburaški sastav i muška pjevačka skupina KUD-a Crkvari s nekoliko tamburaških hitova, a večer je završila zajedničkom izvedbom pjesme ”Sve poštivam, svoje uživam” KUD-ovaca iz Crkvara i svih natjecatelja. Veliko finale bilo je pravi mali spektakl, pred preko 300 ljudi u ispunjenom šatoru. Večer je slavonskim dječjim igrama otvorila dječja skupina KUD-a Crkvari. 13 mladih pjevača dalo je sve od sebe da zadivi stručno povjerenstvo koje su u finalu činili predsjednik profesor Viktor Čelant te članovi, urednik i voditelj s radio Virovitice Tomislav Maloča, pjevačica Cecilija Balikić-Rudić, direktor Radio Slatine Robert Turkalj te kao predstavnik sponzora orahovački gradonačelnik Josip Nemec. Pobjedu je nakon zbrajanja bodova s ukupnih 48, odnijela 13.-godišnja Jelena Borovčak iz Slatine sjajnom izvedbom pjesme grupe Feminem ”Sve što nisam znala dati” i tako postala druga ”orahovačka Zvjezdica”. Jelena je nagrađena tabletom i glazbenom linijom, a odlukom organizatora preostalih 12 natjecatelja osvojilo je drugo mjesto i svi su dobili tablete:
Presretna sam, hvala svima koji su me podržavali sve ovo vrijeme i čestitam svima koji su pjevali, svi su bili odlični – kratko je rekla presretna Jelena.
Stručno povjerenstvo nije imalo lako zadatak:
Djeca su pokazala veliki talent. Mi smo ocjenjivali doslovno sve, sluh, način izvedbe, scenski nastup i svi smo složili da je Jelena Borovčak bila najbolja. Isto tako čestitam svim sudionicima i pozivam ih da ostanu uz glazbu u bilo kojem obliku jer se u njoj snalaze odlično – zaključio je predsjednik povjerenstva Viktor Čelant.
Na kraju velikog finala sve nazočne zabavili su prošlogodišnja pobjednica Nives Maričić te Cecilija. Sve natjecatelje u finalu je pratio sjajni glazbeni sastav Aura band iz Čačinaca, a izvođači su tijekom programa imali i počasnu stražu u vidu vitezova Ružice grada. Festival se i ove godine pokazao kao jedan prepoznatljivost svoga grada, a sadržaj je kakav nitko nema u županiji što ga čini još posebnijim i većim

Izvor: www.icv.hr