OBILJEŽEN MEĐUNARODNI DAN GLAZBE
Autor: Nataša Valinčić, 1. 10. 2015.

U sklopu školskog projekta Nota prijateljstva, čiju smo provedbu započeli ove školske godine, obilježili smo Međunarodni dan glazbe koji se svake godine obilježava prvog listopada. Učenici nižih razreda naše škole posvetili su jedan nastavni sat glazbi i to glazbi naroda kojega su sami izabrali. Proučavali su španjolsku, poljsku, rusku, etiopsku, američku, japansku glazbu te tradicionalne instrumente tih zemalja.

Učiteljice su ih uputile u međunarodna prava glazbenika koja kažu da  se djeca i odrasli imaju pravo slobodno glazbeno izražavati, da djeca i odrasli imaju pravo na glazbeno obrazovanje, da se djeca i odrasli imaju pravo uključiti u glazbene projekte, slušati glazbu, glazbeno se izražavati i informirati o glazbi, da glazbeni umjetnici imaju pravo razvijati svoje sposobnosti  te  komunicirati putem svih medija sa slušateljstvom i da glazbeni umjetnici imaju pravo na priznavanje i nagradu za svoj rad.

Kroz aktivnosti koje su se provodile tijekom današnjega dana, učenici su slikali uz slušanje glazbe, pjevali su te su se izražavali pokretom, pokazalo se kako glazba ima poticajan učinak na njihovu kreativnost, ali i na cjelokupno ozračje u razredima.

Zahvaljujemo se svim učenicima i učiteljicama na suradnji i sudjelovanju te najavljujemo još ovakvih veselih i razigranih dana uz druženje s glazbom u sklopu našega projekta Nota prijateljstva!

Slika govori više od riječi stoga sve aktivnosti možete pronaći u galeriji fotografija.

Čujemo se!

učiteljica Renata Grahovac i knjižničarka Melita Schmitz