Na ŽSV edukacijskih- rehabilitatora u OŠ Eugena Kumičića predstavljen projekt Znanjem i prijateljstvom za bolje sutra
Autor: Nataša Valinčić, 8. 4. 2015.

Dana 31.ožujka 2015. održano je Županijsko stručno vijeće edukacijskih rehabilitatora u posebnim ustanovama i posebnim razrednim odjelima redovnih škola za Virovitičko-podravsku, Požeško-slavonsku i Brodsko-posavsku županiju. Vijeće je održano u novoizgrađenom prostoru  osnovne škole Eugena Kumičića u Slatini. Sudionici su bili upoznati s novim prostorom  za rad s poteškoćama u razvoju škole, a isto tako i s ostalima projektima koji su završeni ili u tijeku, o čemu je govorila ravnateljica škole Božica Majhen, dipl.pedagog.

Projekt Znanjem i prijateljstvom za bolje sutra (KFT) sufinanciranog sredstvima Europske unije i Virovitičko-podravske županije, s ukupnom vrijednošću projekta od 230.272,10 eura predstavila je  Melita Schmitz, voditeljica projekta. Profesorica Schmitz je predstavila sve aktivnost projekta koje su odrađene s mađarskim projektnim partnerom Klebersberg Intézményfenntartó Központ iz Sigetvara. U sklopu projekta u OŠ E. Kumičića izgrađena je multifunkcionalna učionica (100m2) koju će primarno koristiti učenici s poteškoćama u razvoju, kao i nadareni učenici, te je u tu svrhu nabavljena i didaktička oprema kao i stručna literatura s područja psihologije, defektologije i pedagogije. Vanjsko igralište sa spravama za djecu s poteškoćama u razvoju nalazi se u dvorištu škole te ga mogu koristiti svi u našemu gradu budući da igralište nije ograđeno ogradom. U sklopu projekta izradila su se dva kurikula: eko kurikul zaštite okoliša i kurikul integracije djece s poteškoćama u razvoju u redovne razredne odjele.

Ostale teme održane na ovome ŽSV-u:

Predstavljanje projekta: Smanjenje diskriminacije kroz rast stručnosti- projekt tri udruge u Virovitičko-podravskoj županiji-Stanislava Đurčević, prof. def.

Osvrt na Pravilnik o osnovnoškolskom i srednjoškolskom odgoju i obrazovanju učenika s teškoćama u razvoju-Dubravka Periša, dipl. def.

Rasprava o Nacrtu prijedloga Pravilnika o pomoćnicima u nastavi i stručnim komunikacijskim posrednicima- Dubravka Periša, dipl. def.

Učitelji defektolozi:

Jasna Radojčić, prof.def.