Treći dan druženja Plesnih prijatelja
Autor: Nataša Valinčić, 9. 3. 2014.

Dan je započeo dolaskom partnera u školu u 8:30 te prisustvovanju na oglednim satima u razrednoj nastavi. Naši Plesni prijatelji uvidjeli su rad učiteljica Renate Grahovac, Željke Novotni, Vere Menčik, Gordane Maroević, Martine Tokić te Spomenke Bošnjak.

Nakon oglednih sati, naši partneri iz Bratislave u Slovačkoj te Ankare u Turskoj prezentirali su svoje države, gradove iz kojih dolaze, obrazovni sustav svojih država  te način i organizaciju rada svojih škola. Primijetili smo dosta sličnosti s načinom rada škola u Slovačkoj, ali isto tako drugačiju strukturu školstva u Turskoj.

Budući da nam projekt nosi naziv „Plesni prijatelji“ za naše goste pripremili smo radionicu tradicionalnih plesova koju je vodila učiteljica Mira Brezovčan sa svojom folklornom skupinom „Kolo“. Prije same radionice, učiteljica M. Brezovčan partnerima održala je prezentaciju o tradicijskoj plesnoj kulturi u Hrvatskoj, dječjem folkloru i njegovoj primjeni te starohrvatskim glazbalima.

Nakon provedenih aktivnosti u školi, uputili smo se prema Parku prirode Jankovac, gdje smo imali stručni obilazak na engleskom jeziku. Naši gosti su tako mogli čuti zanimljivu priču o grofu Jankoviću i samom nastanku jezera te uživati u okruženju  bogatom florom i faunom, bistrom vodom i potocima.

Fotografije možete pogledati na ovom linku.

Izvor: Silvija Mađarić, voditeljica projekta