Drugi dan druženja Plesnih prijatelja
Autor: Nataša Valinčić, 5. 3. 2014.

Dana, 4. ožujka započeo je drugi dan prve mobilnosti gradu Slatini, u sklopu Comenius partnerstva Plesni prijatelji / "Friendship od dances", kojega provodi Osnovna škola Eugena Kumičića u suradnji s partnerima iz Buagrske, Turske, Slovačke i Poljske.

Dan smo započeli dolaskom partnera u našu školu te prezentacijom knjižničarke Melite Schmitz, koja je naše goste upoznala s radom Osnovne škole Eugena Kumičića te obrazovnim sustavom Republike Hrvatske. Također je našim gostima predstavila i ostale projekte koje provodi naša škola – Znanjem i prijateljstvom za bolje sutra te Informatička znanja za uspješnu i kreativnu budućnost, koji su financirani iz fondova Europske Unije.

Zatim smo poslušali zanimljiva izlaganja naših partnera iz Rybnika u Poljskoj te Bratislave u Slovačkoj. Na obostrano zadovoljstvo prikupili smo nove spoznaje o kulturi i tradiciji navedenih država te načinu rada u njihovim  vrtićima i školama. Na naše iznenađenje – naši prijatelji iz Ankare u Turskoj za nas su pripremili prekrasne poklone koji će nas podsjećati na naše međunarodno prijateljstvo, koje je započelo projektom “Friendship od dances” / Plesni prijatelji.

Osim učitelja i ravnatelja, pristigle su nam i dvije učenice iz Ankare. Za njih su učiteljice Posebnih odjela priredile kreativnu radionicu na kojoj su stvarali maske kojima smo obilježili i današnji ples. Osim art terapija, također su uživali i u glazbo terapiji te plesnim pokretima. Plesne pokrete usavršili smo u holu škole, gdje se na tradicionalan način obilježio ples pod maskama i nagrađivanje najboljih među njima.

Nakon predviđenih aktivnosti u školi, uputili smo se prema Višnjici. Putem smo posjetili naše Područne škole Bakić te Gornji Miholjac.

Dan smo završili na Pustari Višnjica, koja je svojim ambijentom doprinijela opuštanju država partnera i još boljem međusobnom upoznavanju.

Fotografije možete vidjeti ovdje.

Silvija Mađarić, voditeljica projekta

Patricija Karaman, učiteljica defektologinja