Dodijeljena nepovratna sredstva za projekte "Daljnji razvoj i provedba HKO"
Autor: Darko Vencl, 28. 6. 2013.

“IT skills for successful and creative future” (Informatička znanja za uspješnu i kreativnu budućnost) (IPA) naziv je projekta čiji je nositelj OŠ Eugena Kumičića Slatina, a čija vrijednost iznosi oko 200 000 €. Partneri slatinskoj školi u ovom projektu su Srednja Grafička škola Zagreb, OŠ Otona Ivekovića Zagreb, OŠ Dobriše Cesarića Zagreb i OŠ Ivana Granđe Sesvete.

U okviru natječaja za dodjelu nepovratnih sredstava "Daljnji razvoj i provedba Hrvatskoga kvalifikacijskoga okvira" (HKO) danas je ministar znanosti obrazovanja i sporta Željko Jovanović uručio ugovore dobitnicima natječaja za 16 novih projekata.

Ministar je istaknuo kako je ukupna vrijednost projekta 5.107.498,10 eura, od čega je 4.171.255,40 eura nepovratnih sredstava dodijeljeno kroz IPA IV komponentu Razvoja ljudskih potencijala.

Jovanović je napomenuo da je cilj natječaja poduprijeti razvoj i provedbu HKO kroz razvoj i modernizaciju obrazovnoga sustava i kvalifikacija u općem i visokom obrazovanju te kroz razvoj kurikuluma programa temeljenih na ishodištima učenja.

Natječaj predstavlja potporu reformi kvalifikacijskoga sustava na nacionalnoj razini koja je osnažena i donošenjem zakona o hrvatskom kvalifikacijskom okviru, ocijenio je ministar.

Dodjeli je nazočio i ravnatelj Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih Ivan Šutalo.

Nepovratna sredstva za svoje su projekte dobili Prva gimnazija Zagreb s partnerom Drugom Ekonomskom školom; CARNet s partnerima Agencijom za odgoj i obrazovanje te Pučkim otvorenim učilištem Algebra; Peta gimnazija Zagreb s partnerima vukovarskom Gimnazijom, Srednjom školom Lovre Montija Knin, Srednjom školom Pakrac, Gimnazijom Metković i Sveučilištem Zagreb (PMF); Institut za društvena istraživanja Zagreb s partnerom Forum za slobodu odgoja; Gimnazija u Požegi s partnerima Zavodom za javno zdravstvo Požeško-slavonske županije i Javnom ustanovom par Papuk; Srednja škola Andrije Ljudevita Adamića Rijeka s partnerom XVIII. gimnazijom Zagreb; Osnovna škola Veliki Bukovec s partnerima OŠ Popovača, OŠ Gripe Split, OŠ Mladost Osijek i OŠ Mato Lovrak Nova Gradiška; OŠ Eugen Kumičić Slatina s partnerima OŠ Dobriša Cesarić Zagreb, OŠ Ivana Granđe Soblinec, OŠ Otona Ivekovića Zagreb i Grafička škola u Zagrebu; Šumarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu sa Sveučilištem u Ljubljani (Biotehnički fakultet), Hrvatskom komorom inženjera šumarstva i drvne tehnologije te Sveučilišnim računskim centrom (SRCE); Agencija za znanost i visoko obrazovanje sa Sveučilištem Split i Viskom školom za primijenjeno računarstvo; Visoka poslovna škola Libertas zajedno s partnerima Međimurskim veleučilištem, Veleučilištem u Šibeniku, Visokom školom za menedžment u Virovitici i Nacionalnom udrugom obiteljskih i malih hotela; Fakultet organizacije i informatike u Varaždinu sa zagrebačkim Medicinskim fakultetom i Školom narodnog zdravlja "Andrija Štampar"; Strojarski fakultet Slavonski Brod sa sveučilištima u Splitu, Zagrebu, Rijeci i Institutom za razvoj obrazovanja u Zagrebu; Veleučilište Vern s finskim sveučilištem te Udrugom bivših učenika Škole primijenjene umjetnosti Zagreb; Sveučilište u Zagrebu s partnerima sveučilištima u Rijeci, Splitu, Zadru, Osijeku, Dubrovniku i Puli i Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja s partnerima Institutom za društvena istraživanja Zagreb, Sveučilištem Zagreb, OŠ "Pučišće" i Poljoprivrednom školom Zagreb.

Izvor: MZOŠ