Ovaj mjesec: 2067
Aktivnosti u mjesecu rujna u eTwinning projektu „Tragovi prošlosti, ponos budućnosti“
Autor: Melita Schmitz, 3. 11. 2021.

Mjesec rujan u eTwinning projektu „Tragovi prošlosti, ponos budućnosti“  bio je posvećen našim najslavnijim sportašima: Janici Kostelić, Luki Modriću i Draženu Petroviću te su u skladu s time održane mnogobrojne aktivnosti kroz različite nastavne predmete.

2.a uspoređivao svoja stopala s Draženovim stopalom veličine 46

Učiteljica Blaženka Marić sa svojim učenicima 2.a razreda uspoređivala je veličinu stopala košarkaša Dražena Petrovića sa stopalima svojih učenika. Samim time ponavljali su matematičke odnose Veće-manje jer Dražen je imao veličinu stopala broj 46.

Mjerenje površine nepravilnog lika

Učenici su na satu fizike s nastavnicom Martinom Bukvić izračunavali površinu nepravilnog lika koristeći se plošnim modelom otiska stopala Dražena Petrovića. Da bi se dobio što točniji rezultat potrebno je otisak staviti na mrežu kvadratića iz bilježnice, prebrojati kvadratiće unutar otiska te broj kvadratića pomnožiti s površinom jednog kvadratića. Tako su na satu fizike osim redovnog gradiva učenici nešto naučili o poznatom košarkašu koji nas je prerano napustio.

Izrada postera i e-postera posvećena liku i djelu slavnih sportaša

Učenice osmog razreda Leona Pohiba, EmaTomašević i Lucija Šokac s knjižničarkom Melitom Schmitz izradile su postere i e-postera posvećene slavnim sportašima Janici Kostelić, Luki Modriću i Draženu Petroviću te su ti posteri poslužili i drugim nastavnicima da svoje učenike upoznaju s njima kako bi mogli na platformi eTwinninga  rješavati kviz posvećen njima.

Melita Schmitz