Kalendar 2020./2021. šk. god.

« Travanj 2021 »

Razumijem potrebu provođenja uputa Stožera Civilne zaštite.

Ovaj mjesec: 1986
Projektni zadatak u predmetu Engleski jezik - 7.r.
Autor: Silvija Mađarić, 26. 3. 2021.

Učenici sedmih imali su projektni zadatak iz predmeta Engleski jezik – osmisliti i snimiti vlastiti vlog. Učenici koji svakodnevno koriste društvene mreže te pretražuju youtube kanal ovoga puta bili su tvorci vlastitih videozapisa, odnosno trebali su osmisliti i snimiti svoj blog. Pitate se što je to vlog?? Videoblog ili vlog je web blog koji koristi video umjesto teksta ili zvuka kao izvor podataka.

Projektnim zadatkom vrednovalo se govorenje, a prikaz projektnog zadataka bio je putem videozapisa koji su učenici podijelili u E-portfoliju. Učenicima je unaprijed poslana rubrika za vrednovanje sa sastavnicama: tečnost, izgovor i naglasak, vokabular i gramatika. Tema projektnog zadatka bila je slobodna, odnosno video je trebao biti snimljen prema primjeru vloga koji je unaprijed poslan i iz kojega je vidljivo kako vlog treba izgledati, kako se treba snimiti i što treba sadržavati.

Učenici su trebali govoriti o temi koja je njima bliska i koja ih zanima (sport, knjige, videoigre, filmovi, šminka i slično). Anketiranjem učenika, nakon završetka projektnog zadataka, utvrdili smo da se učenicima jako svidjela zadana tema jer im je zanimljiva i dio njihove svakodnevnice, odnosno mogli su govoriti o onome što vole i kako provode svoje slobodno vrijeme.

U nastavku pogledajte nekoliko uradaka učenika sedmih razreda. Kliknite na ime učenika kako biste pokrenuli vlogove. Enjoy 😊

7.a razred

- učenica Ana Kizivat