Najbolji od najboljih
Autor: Marijana Toplak, 8. 10. 2019.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja prvi put je objavilo Javni poziv svim učiteljima, nastavnicima (nastavnicima, strukovnim učiteljima, suradnicima u nastavi i odgajateljima), stručnim suradnicima i ravnateljima (odgojno-obrazovnim radnicima) u osnovnim i srednjim školama te učeničkim domovima u Republici  Hrvatskoj  za nagrađivanje najuspješnijih odgojno obrazovnih radnika u šk.  g. 2018./ 2019.

Kriteriji vrednovanja sukladno Pravilniku o nagrađivanju su bili sljedeći:

• mentorstvo učenicima na natjecanjima
  • predavanja, radionice i edukacija
  • rad u stručnim vijećima, udrugama
  • stručni članci, nastavni materijali i obrazovni sadržaji
  • projekti
  • unapređenje rada škole
  • rad na unapređenju sustava obrazovanja

Na javni poziv su se mogli javiti svi  odgojno-obrazovni radnici koji su  u nabrojanim Kategorijama u periodu od 16. lipnja 2018. do 15. lipnja 2019. ostvarili najmanje 15 bodova i koji mogu dokazati  IZVRSNOST tako da su ispunili barem jedan od sljedećih kriterija:

• izradio i primijenio istaknuti primjer  uporabe inovativnih metoda poučavanja, vrednovanja ili odgojno-obrazovnog rada u školi
  • javno objavio istaknuti znanstveni ili stručni članak ili besplatni, otvoreni digitalni obrazovni sadržaj kojima se potiče primjena novih nastavnih metoda rada
  • ostvario uspjeh u radu na unapređenju rada škole i odgojno-obrazovnog sustava

Javni poziv je bio otvoren 3.lipnja ,prijave su se mogle slati zaključno sa 30 lipnjem.

U međuvremenu je MZO raspisalo natječaj i za članove Povjerenstva koji su vršili izbor i izabrali 510 najuspješnijih odgojno-obrazovnih djelatnika u šk. g. 2018./ 2019.

Iz OŠ Eugena Kumičića u ovom prestižnom društvu našlo se 6 odgojno-obrazovnih radnika

1.  Rajka Avirović Gaća   VSS,  dipl. ing. prehrambene tehnologije
  2. Renata Grahovac      VSS, magistra primarnog obrazovanja
  3. Sanela Jukić                VSS, profesor matematike
  4. Patricija Karaman      VSS, magistra edukacijske rehabilitacije
  5. Silvija Mađarić            VSS, magistra primarnog obrazovanja – modul C
  6. Božica Majhen            VSS, diplomirani pedagog

Ministrica znanosti i obrazovanja nagrade izabranima za IZVRSNOST uručila je povodom Dana učitelja 05. listopada  s početkom 10 sati u prostoru Nacionalne i sveučilišne knjižnice z Zagrebu.

Izvor: Božica Majhen, ravnateljica