Ti nisi malac, pravi si znalac, jer si volonter EuGenijalac !
Autor: Darko Vencl, 9. 11. 2017.

U sklopu projekta DND-a,  „Volontiram, srce diram“, kojeg financira Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva, u OŠ Eugena Kumičića Slatina osnovan je Volonterski klub „Eugenijalac“ kojemu je nazočilo 35 učenika i 10 učitelja.

Koordinatorica VK „Eugenijalac“- učiteljica Vera Menčik, pozdravila je nazočne i predstavila. Plan i program rada školskog VK. Aktivnosti VK su: Uspostavljanje i razvoj VK; Plavi Eugenijalko -vršnjačka pomoć pri učenju; Održavanje vrta školske zadruge; Organizacija volonterskih akcija; Suradnja s PO u školi, suradnja s Udrugom osoba s intelektualnim poteškoćama i suradnja s Udrugom osoba s invaliditetom te Međugeneracijska solidarnost.

Koordinatorica projekta  Julijana Pavlešić, bivša učenica naše škole,  predstavila je projekt DND-a i kroz ppt prezentaciju educirala učenike o volontiranju. Nad Nicinger, član Udruge K.U.K., također bivši učenik naše škole, pričao je  o svojim  iskustvima stečenim kroz volontiranje.

Na info pultu  VK „Eugenijalac“ učenici mogu dobiti informacije o volontiranju.

Saznali su da je volontiranje važno i da je to...

• dobrovoljno ulaganje osobnog vremena, truda, znanja i vještina
  • djelatnost u interesu ljudi
  • djelatnost koja nije motivirana financijskim interesom
  • djelatnost koja je miroljubiva
  • djelatnost koja potiče aktivnu građansku ulogu na dobrobit zajednice
  • djelatnost koja potiče razvoj ljudskih potencijala

Pod sloganom „Ti nisi malac, pravi si znalac, jer si volonter EuGenijalac !“ - vidimo se na prvoj aktivnosti - Radionici upcyclinga, 9. XI. 2017. u školi (16 – 18 h).

Suglasnosti  s potpisima roditelja učenici mogu donijeti na sastanak VK 15. XI. 2017. u 17 sati.

Fotografije s prve radionice možete pogledati ovdje.

Izvor: Vera Menčik, koordinatorica VK