Sunčani Hvar
Autor: Marijana Toplak, 19. 9. 2017.

11.9.2017. u četiri ujutro (!) mi, učenici osmih razreda, krenuli smo na petodnevni izlet na sunčani Hvar. Iako je polazak bio vrlo rano, nismo bili umorni, već smo bili uzbuđeni zbog odlaska na more. To ne samo da je bio odlazak na more, već naš dugo iščekivani MATURALAC!

Po putu vrijeme baš i nije bilo lijepo jer je padala kiša zbog koje nismo mogli razgledati grad Split, već smo se uputili na trajekt. Trajektom smo se vozili dva sata do otoka Hvara na kojem smo se smjestili u hotel Arkada koji se nalazi u Starigradu. Nakon smještaja u sobe svi smo se uputili na večeru, nakon koje smo se mogli družiti s prijateljima po sobama.

Sljedećeg dana nakon doručka išli smo u obilazak Starigrada gdje smo vidjeli neke od znamenitosti kao što je Trg Škor. Nakon obilaska vratili smo se na ručak poslije kojeg smo imali slobodno vrijeme za kupanje u bazenu hotela. Nakon večere svi smo se zajedno družili.

Trećeg dana našeg izleta posjetili smo grad Hvar gdje smo vidjelu palaču grada Hvara i baroknu katedralu sv. Stjepana. Poslije razgledavanja imali smo vremena za kupnju suvenira i sladoleda. Nakon povratka u hotel imali smo ručak, a poslije smo, kao i prošlog dana, imali vremena za kupanje na moru i druženje. Poslije večere išli smo u šetnju gradom gdje smo mogli ići na sladoled ili kupiti poneku sitnicu roditeljima. Nakon povratka u hotel imali smo zabavu poslije koje smo išli na spavanje.

Sljedećeg dana nakon doručka posjetili smo gradove Jelsu i Vrbosku. U Jelsi smo opet imali vremena za kupnju suvenira i razgledavanje. Nakon povratka u hotel mogli smo ići na kupanje, a poslije večere, kao i drugog dana, išli smo u šetnju gradom. Nakon šetnje nastavnici su nas poslali u sobe na spavanje kako ujutro ne bismo bili umorni.

Peti dan u ranim jutarnjim satima imali smo doručak i već u sedam sati ujutro krenuli smo na trajekt. Kada smo došli u Split, krenuli smo u obilazak Dioklecijanove palače. U Splitu smo imali vremena za sladoled i kupnju suvenira. Iz Splita smo se uputili prema Nacionalnom parku Krka u kojem smo ručali.

Na putu prema Slatini svi smo bili umorni pa smo većinu puta spavali, pomalo smo bili i tužni što se sve tako prebrzo završilo. Pred školu smo stigli u 23:15 gdje su nas dočekali naši roditelji kojima smo jedva dočekali ispričati kako smo se proveli i što smo sve vidjeli.

Više fotografija pogledajte u foto albumu.

Video pogledajte u video albumu.

Izvor: Ena Hršak, 8. c