preskoči na sadržaj

Osnovna škola Eugena Kumičića

Login
projekt e-Škole

 

E-Dnevnik

 
UPUTE

E-Skola

Raspored zvonjenja


RAZREDNA NASTAVA

PREDMETNA NASTAVA

Kalendar 2023./2024. šk. god.

 

Kalendar
« Ožujak 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
Prikazani događaji

Anketa
Smatram da daroviti učenici u našoj školi imaju dovoljno prilika za napredak i osobni izraz.





Brojač posjeta
Ispis statistike od 12. 5. 2010.

Ukupno: 1036945
Ovaj mjesec: 3908
Ovaj tjedan: 486
Danas: 87
Arhiva dokumenata
Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
18.konferencija CUC-a "Programirajmo svoju budućnost"
Autor: Nataša Valinčić, 12. 11. 2016.

Ravnateljica škole Božica Majhen i učiteljica matematike Sanela Jukić sudjelovale su na 18. CARNetovoj korisničkoj konferenciji CUC-a 2016.od 9.11. do 11.11. u Rovinju pod naslovom “Programirajmo svoju budućnost”, program kroz tri dana održavanja konferencije za  skoro 1000 sudionika koja je imala dva pozvana predavanja, više od 30 radionica, 70 interaktivnih prezentacija, brojne radove i demonstracije te predstavljanja CARNeta, njegovih partnera i sponzora.


 Konferencija je počela 9.11. u 9:30 sati prezentacijom projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i primjerima dobre prakse vezanim uz projekt. Paralelno su se održavale i četiri radionice, serija interaktivnih izlaganja i sys.trek predavanja u hotelu Eden. Tijekom dana su se održale i pet izvrsnih i raznolikih sesija interaktivnih izlaganja, dvije sesije radova među kojima su bili i oni koji konkuriraju za najbolji rad konferencije te radionicu Norveških kolega “iLike, a Tool to Influence and Measure”. Na svečanom otvaranju konferencije u 17 sati održano je prvo pozvano predavanje konferencije na temu “Technology challenges for 21st century education” g. Bradley Tippa iz Microsoftovog World Wide Education Industry Group.

Drugi dan CARNetove korisničke konferencije CUC započeo je vrlo raznolikim i atraktivnim temama radionica, od suradnje na projektima etwinning-om, isprobavanjem 3D kolačića, uvježbavanjem dramskih tehnika, prikupljanjem iskustva učenja, prezentiranjem Emaze-om, oživljavanjem nastave, dijeljenjem u Loomenu i eksperimentiranjem u Go-Labu…Tijekom dana sudionici konferencije mogli su pratiti predavanja iz segmenta e-Škola – predstavljanje okvira za digitalnu zrelost škola i digitalne kompetencije te prezentaciju znanstvenog istraživanja učinaka provedbe pilot projekta e-Škole.Poslijepodne je održano pozvano predavanje na temu STEM edukacija i koliko rano s njima početi, pozvanog predavača Korada Korlevića iz Astronomskog društva Višnjan. Potrebu za pojačanjem tog segmenta edukacije više nitko ne dovodi u pitanje, sada se raspravlja o sljedećim nedoumicama: “Koliko rano započeti ?”, “Koji model koristiti?”. Pored svega navedenog CUC je nudio još i mogućnost izbora zanimljivih prezentacija radova i interaktivnih izlaganja u svim terminima rasporeda te sys.trek predavanja i sys.trek radionice u hotelu Eden. Dan je završio Blic testom provjere znanja učenika  koji pohađaju CUC, a koji su se prethodno prijavili za kviz.

Treći dan konferencije u dva jutarnja termina održano je 11 radionica, 12 interaktivnih izlaganja i 4 prezentacije radova. Istovremeno se održavale i zanimljiva sys.trek predavanja u hotelu Eden.Tijekom cijelog dana održavale su se i radionice za sudionike konferencije povezane s pilot projektom e-Škole. e-Škole STEM nastavnici su tako mogle pratiti radionice pod nazivom Okvir za digitalne kompetencije i Zajednica praktičara, a e-Škole ravnatelji radionicu Strateško planiranje i upravljanje za digitalno zrele škole. Na svečanom zatvaranju konferencije održana je panel diskusija na temu “Programirajmo svoju budućnost – kako će izgledati učenici, nastavnici, škola i učenje u budućnosti?” u kojoj su sudjelovali Korado Korlević iz Astronomskog društva Višnjan, Tena Šojer iz tvrtke DECODE i Saša Mladenović s Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Sveučilišta u Splitu. Panel moderira Branka Vuk iz CARNeta.

Konferencija završava dodjelom nekoliko vrijednih konferencijskih nagrada – za najbolji rad, najrevnijeg sudionika (Velika matura), Pohvalu nastavničkog vijeća (za ispunjavanje ankete) te dobitnike nagradnog natječaja Pravi Kalibar za znanje, gdje su ocjenjivali najbolji izrađeni digitalni nastavni materijal koji su izradili sami nastavnici.

Izravan prijenos predavanja bit će dostupan na CARNetovom multimedijalnom servisu Meduza na adresi https://meduza.carnet.hr/.

 





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju