DAN EKO ŠKOLE 2016.
Autor: Nataša Valinčić, 12. 4. 2016.

PLAN OBILJEŽAVANJA DANA EKO ŠKOLE I JAVNI DOGAĐAJ U SKLOPU PROJEKTA MI JEDEMO ODGOVORNO

U sklopu programa Međunarodne Eko škole u RH i projekta Mi jedemo odgovorno u OŠ Eugena Kumičića organiziramo  i provodimo razne eko aktivnosti.

TEMA:  ZDRAV ŽIVOT –MI JEDEMO ODGOVORNO

AKTIVNOSTI:

22. 4.(petak ) – Sakupljanje starog papira -1.-8.razred

22. 4. (petak) – Dan projektne nastave -1.-8.razred

22. 4.(petak) – Zelena čistka -2. i 4.razred

9. 5. (ponedjeljak) – Natjecanje u dekorativnom slaganju salveta -1.-4.razred

9. 5. (ponedjeljak ) – Radionica pripremanja vegetarijanske hrane – 5.-8. razred

5.mjesec – Izlet u prirodu

SAKUPLJANJE STAROG PAPIRA -22.4.

Organizacija i nositelji:

Svi učenici,učitelji i roditelji donose u školu stari papir prilikom dolaska u školu. Domari i školski eko koordinatori prihvaćaju papir na ulazu u školu , važu ga, bilježe prikupljenu količinu, odlažu u prostoriju za stari papir koju su domari dužni očistiti i pripremiti prije početka akcije. Nakon akcije Unija papir odvozi stari papir.

DAN PROJEKTNE NASTAVE – 22. 4.

Organizacija i nositelji:

Nositelji su svi učenici i učitelji, koji izabiru nastavne jedinice koje odgovaraju temi: Zdrav život- Mi jedemo odgovorno  ( brošura Zdrav život je na oglasnoj ploči, pruža niz korisnih ideja za rad na temu ), osmišljavaju nastavne jedinice i ostale aktivnosti i  provode ih s učenicima. Nastavne jedinice napisati i ostaviti na oglasnoj ploči, pripreme u elektronskom obliku predati školskim eko koordinatorima.

ZELENA ČISTKA – 22. 4.

Organizacija i nositelji:

Učenici 2. i 4.razreda čiste okoliš škole prvi školski sat. Rukavice i vreće za smeće bit će podjeljene na početku akcije čišćenja.

NATJECANJE U DEKORATIVNOM SLAGANJU SALVETA – 9. 5.

Organizacija i nositelji:

Natjecanje u slaganju salveta održat će se u holu škole. Sudjeluje po jedan  učenik iz svakog 1.,2.,3. i 4.razreda. Prosudbeno povjerenstvo čine :Anja Brabec, Nada Ciglar, Radomir Šajinović.

RADIONICA PRIPREMANJA I KUŠANJA VEGETARIJANSKE HRANE -9.5.

Organizacija i nositelji:

Radionica će se održati u restoranu i školskoj kuhinji. Sudjeluju učenici 5.-8.razreda. Voditeljica radionice je Jasmina Krznarić.

IZLET U PRIRODU – krajem svibnja ili početkom lipnja

Izlet ćemo dogovoriti i provesti kada budu bolji vremenski uvjeti.

Molim sve učitelje da priprave i foto dokumentaciju prilože u elektronskom obliku u mapu Mi jedemo odgovorno koja se nalazi na računalu u vijećnici.

Hvala na suradnji !

Školski eko koordinatori:  Vesna Košutić, Jasmina Krznarić,Andrea Medved