Ovaj mjesec: 2072
Nagrađeni učenici autori najboljih literarnih i likovnih radova u Zavičajnom muzeju Slatina
Autor: Nataša Valinčić, 23. 11. 2015.

U petak, 20. studenog, u Zavičajnom muzeju grada Slatine povodom obilježavanja Dana Konvencije UN-a o pravima djeteta otvorena je izložba dječjih literarnih i likovnih radova na temu „igra“. Izložbu je organiziralo Društvo „Naša djeca“ Slatina u suradnji sa OŠ E. Kumičića, OŠ J. Kozarca, DV „Zeko“, DV „Suncokret“, Zavičajnim muzejom i gradom Slatina. Otvorenje izložbe svojim izvedbama uveličali su učenici Osnovne glazbene škole Slatina, a autorima najboljih literarnih i likovnih radova nagrade su uručili pročelnik Ureda gradonačelnika grada Slatine, Radenko Pavić i zamjenik predsjednika Gradskog vijeća grada Slatine, Denis Ostrošić.

Nagrade za prva mjesta u kategoriji su poklon bonovi u iznosu 200 kn, a nagrade za druga i treća mjesta su nagrade sponzora. U ime gradonačelnika grada Slatine, Ivana Roštaša, organizatorima i djeci na trudu se zahvalio te izložbu svečano otvorio pročelnik Ureda gradonačelnika, Radenko Pavić. Izložba će biti otvorena do 7. prosinca ove godine.

Nagradu za najbolje literarne radove osvojili su:

Kategorija nižih razreda

Lana Mandl, “Igra”
dijele Noa Jaković „Igra“ – Noa Nemet, „Igra“ – Tea Halužan, „Igre“
dijele Sara Cvijanović, „Dječja igra“ – Lana Brdarić, „Igra jeseni“

Kategorija viših razreda

dijele Helena Šantalab, „Igra“ – Marko Bogojević, „Šeširko“
Patricija Tomašević, „Igra“
Dorian Bogati, „Igra“

Nagradu za najbolje likovne radove osvojili su:

Kategorija predškolskog uzrasta

Drugo mjesto dijele: Mara Relić, Adrian Milešević, Iris Krznarić, Roko Ćurić, Anja Jagarinec

Kategorija nižih razreda

Lara Prpić
dijele Iva Lovčanin – Karlo Martinović
dijele Matej Tokić – Dea Virovac

Kategorija viših razreda

Dajana Škrnički
dijele Maja Zidar – Nika Bubaš,
Sara Turkalj

Na facebook stranici Društva „Naša djeca“ Slatina objavljen je album sa slikama svih radova, a onaj rad koji bude imao najviše „lajkova“ zaključno sa danom 3. prosinca, dobit će još jednu prigodnu nagradu.

Više fotografija pogledajte ovdje.

Izvor: www.slatina.hr