Učenici OŠ Eugena Kumičića kroz “Atletska borilišta” stvaraju zdrave navike
Autor: Nataša Valinčić, 28. 10. 2015.

U utorak, 27. listopada, u dvorani Osnovne škole Eugena Kumičića u Slatini održan je još jedan u nizu treninga atletskih disciplina u sklopu projekta „Atletska borilišta – školska i rekreativna atletika“. Projekt se provodi pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske te uz tehničku pomoć Virovitičko-podravske županije i Agencije za regionalni razvoj VPŽ- VIDRA-e. Realizacija programa je započela 14. rujna 2015. godine, a do sada je odrađeno 15 treninga, na kojima sudjeluju 92 upisana učenika. Treninzi traju po 60 minuta i vode ih učitelji tjelesne i zdravstvene kulture te članovi Atletskog kluba „Slatina“.

Učiteljica Tomislava Medvedović naglasila je vrlo veliki interes učenika za atletske discipline te dobrobiti projekta: „Svim učenicima naše škole koji sudjeluju u Projektu Atletska borilišta želimo omogućiti rast i razvoj kroz igru i sport te što kvalitetnije i zdravije provođenje vremena u školi. Učenici će kroz treninge steći osnovna kineziološka teorijska znanja iz područja atletike, bit će osposobljeni za samostalno vježbanje, načine i postupke mjerenja pojedinih aktivnosti, upoznat će se s organizacijom i pravilima natjecanja.“

Cilj Projekta je provođenje različitih atletskih sadržaja koje su u funkciji usvajanja i usavršavanja motoričkih znanja i sposobnosti kojima će se polaznici moći koristiti u sportsko-rekreacijske svrhe i tako pridonijeti očuvanju i unaprjeđenju zdravlja. Osim toga u planu aktivnosti se nalazi i sudjelovanje polaznika na Međunarodnoj trkačkoj utrci u Koprivnici 8. studenog i sudjelovanje na zimskoj atletskoj ligi u prosincu u Osijeku.

Više slika pogledajte u fotogaleriji.