Učenici drugih razreda naše škole u prelijepom Osijeku i Našicama
Autor: Darko Vencl, 12. 6. 2015.

Učenici drugih razreda OŠ E. Kumičića s učiteljicama Renatom Grahovac, Blaženkom Marić i Ljiljanom Marendić realizirali su jednodnevnu ekskurziju u gradovima Osijeku i Našicama.

Grad Našice poznat je po dvorcu obitelji Pejačević koji se nalazi u samome centru grada te smo nakon toga posjetili i crkvu posvećenu svetome Antunu.

Nastavili smo put Osijeka u kojemu smo razgledali staru gradsku jezgru, takozvanu Tvrđu te smo posjetili muzej školjka koji je oduševio sve učenike.

U samom centru Osijeka nalazi se pothodnik kojim smo prošetali i koji je začudio učenike jer nisu očekivali da se cijeli jedan mali svije trgovina nalazi ispod kamenih ploča trga na kojemu se nalazi vodena fontana koja uveseljava prolaznike iznenadnim mlazovima te isto tako osvježava u vrućim i sparnim ljetnim danima.

Osječka katedrala posvećena svetom Petru i Pavlu dala nam je prostora za uspoređivanje sa arhitekturom crkve u Našicama, ali smo iskoristili prigodu za zajedničku molitvu u tako lijepom sakralnom objektu.

Najveće zadovoljstvo u ovome izletu bila je vožnja kompom s jedne strane obale Drave na drugu gdje smo razgledali zološki vrt.

Na povratku kući zastali smo u Valpovu i posjetili dvorac Prandau-Normann i za kraj smo se osvježili sladoledom.

Izvor: Renata Grahova, učiteljica