OŠ Eugena Kumičića širom otvorila vrata
Autor: Marijana Toplak, 8. 5. 2015.

Cijeli je ovaj tjedan (5. – 8. svibnja, uključujući i 29. travnja, Svjetski dan plesa) OŠ Eugena Kumičića iz Slatine proslavljala svoj dan. Zahuktavanje je počelo obilježavanjem Dana plesa koji je organizirala učiteljica Vera Menčik, aktiv vjeroučitelja je upriličio kviz o životu i djelu bl. Ivana Merza (5. 5.) te je u četvrtak održana i priredba da bi sva događanja kulminirala danas (8. 5.) proslavom Dana škole.

Priredba je održana u Pučkom otvorenom učilištu i bila je iznimno dobro posjećena. Tematski su četvrtak i petak blisko povezani jer ujedinjuju sve dosadašnje napore, iskustva, rezultate radionica te općenito mobilnosti vezanih uz Comenius projekt Plesni prijatelji. Zemlje partneri (Bugarska, Poljska, Slovačka, Turska i , naravno, Hrvatska) su predstavljene u četvrtak svojom glazbom i plesovima, a u petak je škola otvorila vrata i upoznala goste i posjetitelje sa tradicijom, umjetnošću, ali i kulinarskom raznolikošću  zemalja partnera.

Svi su učitelji slavljeničke škole sudjelovali u pripremi radionica, ali njihova provedba ne bi bila moguća bez odaziva naših dragih roditelja (Hvala vam!) i još dražih učenika (Dubok naklon vašem trudu.) Provedene su radionice na kojima se učilo kako učiti, sportske i prometna radionica, izrađivale su se bugarske martenice, kušala poljska tradicionalna jela, provedene su radionice iz vjeronauka, matematike (kirigami i škrobno čudovište), proučavalo se umijeće kartonskog tiska, ali i turske Ebru tehnike (slikanja na vodi) i provedeno je još niz zanimljivih aktivnosti.

„Iznimno sam zadovoljna načinom obilježavanja Dana škole te velikim odazivom učenika i roditelja (a naravno, i baka, djedova, teta...) Zahvaljujem svim učiteljima, učenicima i roditeljima na njihovom angažmanu te se veselim novim prilikama za suradnju“, rekla je, između ostalog, ravnateljica Božica Majhen i poželjela svima uspješno privođenje kraju i ove školske godine.

Izvor: Marijana Toplak, učitelj HJ