SRETAN VAM DAN PLANETA ZEMLJE 2015.
Autor: Nataša Valinčić, 21. 4. 2015.

Povodom Dana planeta Zemlje mali zadrugari koji ne samo da poštuju vrtne patuljke širom svijeta, nego nose i ime  "Zalathnuk-ovi vrtni patuljci",  sudjelovali su u sadnji školskog vrta.

Ove školske godine zahvaljujući dobroti i susretljivosti naše sugrađanke gospođe Ljiljane Main (rođ.Macinger) koja nam je ustupila zemljište, prvi put smo imali mogućnost na obrađenoj parceli posaditi sadnice i zasijati određene biljne vrste. Te vrste će biti iskorištene za proizvodnju prirodne kozmetike unutar sekcije Botaničari i prirodna kozmetika u kojoj izvrsno rade učenici 8.-og razreda i učiteljica kemije Rajka Avirović - Gaća

Harmoničnim radom i suradnjom uspijevali smo, do sada, stidljivo ali sigurno izazvati simpatije dobrih poznavalaca svega što je prirodno i zdravo. Nadamo se da ćemo uz sve poteškoće uspjeti ostvariti svoje ovogodišnje ciljeve u uzgoju vrsta koje preferiramo: neven, ružmarin, lavanda budrovka, pa čak i smilje (ako nam pođe za rukom), te za prehranu atraktivne sorte buča čije smo sjeme već osigurali.

U planu imamo pravljenje kompostišta uz vrt i sadnju sadnica lijeske- proizvodnju lješnjaka u nekoj doglednoj budućnosti.

Ovom prilikom zahvaljujemo se gospođi Ljiljani Main, gospođi Silviji Kolar-Fodor iz udruge "Biovrt – u skladu s prirodom" iz Čakovca na donaciji eko-sjemena nevena, potpori i dobrim savjetima (www.biovrt.com), gospodinu Hrvoju Rogulju iz OŠ I.G.Kovačić, Čista Velika (Splitsko-dalmatinska županija) na nesebičnoj donaciji različitih sjemenki buča kao i našoj su-zadrugarki, učiteljici Đurđi Delić na pomoći u sakupljanju začinskog sjemenskog materijala.

Prihvaćamo donacije (samo ako možete i želite donirati), dobronamjerne sugestije, savjete i ideje, otvoreni smo za suradnju sa svima koji vole prirodu, čuvaju je, rade na očuvanju biološke raznolikosti, koji žive u skladu s prirodom i koji će to SVE tek postati.

Podržite naš rad.

Vaši Zalathnuk-ovi vrtni patuljc i voditeljica Brankica Safin,dipl.ing.biologije