Održana županijska razina smotre LiDraNo
Autor: Marijana Toplak, 6. 2. 2015.

6. je veljače OŠ Eugena Kumičića  te njezina ravnateljica Božica Majhen bila domaćin županijske razine smotre LiDraNo. U organizaciji osnivača Škole (te Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, sport i tehničku kulturu VPŽ s pročelnicom Vesnom Šerepac) su se učenici s područja cijele naše županije okušali u literarnom, dramskom i novinarskom stvaralaštvu.

Scenski su nastupi upriličeni u Pučkom otvorenom učilištu u Slatini, a u  OŠ Eugena Kumičića jje gostovalo 13 škola u konkurenciji od 18 literarnih radova, 7 novinarskih, 13 pojedinačnih scenskih te 7 skupnih nastupa.

ČESTITAMO!

Mi u prvom redu čestitamo učenicima naše škole koji su se trudili, čudili, a zatim i usudili sudjelovati na Smotri: Jelena Borovčak napisala je sonet Zvonjelica bez imena, a Matea Pintarić humorističnu priču Ja, (m)učenica, Filip Grahovac je intervjuirao svjetskog hrvačkoga prvaka gosp. Grahovca i objavio ga pod naslovom Preko trnja do zvijezda (pročitajte intervju), dok je Nera Krmpotić napisala novinarski članak Branitelji oko nas.

Ines Cibok nastupila je s monologom iz Kušanove Lažeš, Melita, a  Antonio Fišli s monologom Neću je više voljeti Mire Gavrana.

Andrea Hrgović i Josip Puškarić uprizorili su tekst Sivije Šesto Romea i Julio i- svi su bili odlični. Velika zahvala našim učenicima na radu, strpljenju i trudu, a jednako tako i njihovim mentoricama Elviri Vujčić i Marijani Toplak.

Kroz program u Pučkom učilištu su nas opušteno vodile Ema Jajić, Matea Pintarić i Marinela Sekić te i njima ovom prilikom zahvaljujemo, kao i svim učiteljima koji su sudjelovali u provedbi 24. Smotre Lidrano- obraz nam je čist.

Inače, tri su literarna rada iz naše županije predložena za državnu razinu Smotre- Pismo Paulini P. Paole Cenger iz OŠ Vladimir Nazor iz Virovitice (voditeljica je Marina Štefanac), Muške i ženske stvari Luke Kneževića iz OŠ Suhoplje (mentorica Renata Galetić) te Želim, hoću, mogu.. Nikke Kurtović iz OŠ Josipa Kozarca (voditeljica Zorica Varga); dva novinarska- Bio sam sretan što sam živ Sare Novosel iz OŠ Ivane Brlić-Mažuranić (voditeljica Blanka Medvecki) te Čuvari češkoga jezika Lare Berde (mentorica Kristina Đeri); radijska emisija U ime ljubavi OŠ IBM iz Virovitice Lucije Volenik i Filipa Horvata mentorice Renate Sudar, koja je i voditeljica urednici Školskog lista Hlapić Katarini Miholić. Za državnu je razinu predložen i Školski list Iskrice čija je urednica Lorena Belani (voditeljica Marina Rokinger), pojedinačni nastup Martine Žagar- Holdenov monolog iz djela Lovac u žitu J. D. Salingera čija je voditeljica Vanda Barić iz OŠ Augusta Cesarca iz Špišić Bukovice te skupni nastup učenika iz OŠ Ivan Goran Kovačić iz Gornjeg Bazja. Mentorica Andreja Galović je osmislila scenski nastup, a izvođačice su bile Karmen Đurđević, Katarina Han, Marija Katančić, GabrijelaMatošević i Ana Njegić.

Izvor: Marijana Toplak, učitelj HJ; foto: icv