Zadnji dan druženja Plesnih prijatelja
Autor: Nataša Valinčić, 14. 3. 2014.

U našem partnerstvu “Friendship of dances” / Plesni prijatelji osim osnovnih škola sudjeluje i vrtić iz Sofije u Bugarskoj. Stoga smo u dogovoru s Dječjim vrtićom “Zeko” dogovorili obilazak vrtića i jaslica, gdje su osim samog prostora, naše gošće iz Sofije mogle razgovarati o načinu rada i propisanom programu gdje smo uvidjeli podosta sličnosti.

Zatim smo se uputili u Osnovnu školu Eugena Kumičića gdje smo sudjelovali na kreativnoj radionici Učeničke zadruge “Zalatnuk” i njihove voditeljice Đurđice Delić. Za goste smo priredili radionicu zlatovez, a motivi su nam bili grb grada Slatine te slavonski šešir.

U 18h uputili smo se u Osnovnu glazbenu školu u Slatini. Program te večeri osmislila je učiteljica Martina Tepeš, a nastupali su učenici folklorne grupe “Kolo” pod vodstvom učiteljice Mire Brezovčan, zbor OGŠ Slatina pod vodstvom učiteljice Andreje Kligl, tamburaški orkestar OGŠ Slatina pod vodstvom učiteljice Martine Tepeš te učenik  harmonike Dejan Marović i učenica tambura Anita Tutenov.

Nakon završetka programa u Osnovnoj glazbenoj školi, naše druženje nastavili smo u hotelu Business club, gdje su gosti za nas priredili večeru te nam demonstrirali svoje tradicionalne plesove.

U naše Comenius partnerstvo „Plesni prijatelji“ uključene su osnovne škole i vrtić.

Fotografije možete vidjeti ovdje.

Izvor: Silvija Mađarić, voditeljica projekta