VIŠNJICA - TERENSKA NASTAVA
Autor: Nataša Valinčić, 13. 11. 2013.

U četvrtak, 7. studenog 2013. godine, realizirana je izvanučionička terenska nastava učenika petog razreda. Nastava je organizirana na Pustari Višnjica iz pet nastavnih predmeta: geografije, matematike, hrvatskog jezika, tjelesne i zdravstvene kulture i prirode, a realizirali su je nastavnici: Ž.Horvat, K.Radović, R.Kabić, T.Medvedović, R.Avirović Gaća i B.Safin.

. Iz geografije su učenici  radili orijentaciju pomoću kompasa i karte, GPS, orijentacija prema Suncu i satu i kretanje po terenu uz kompas. Na nastavi prirode upoznali su se s građom i funkcijom životinjskog organizma te suvremenom stočarskom i ekološkom biljnom proizvodnjom s posebnim naglaskom na batat. Nastavni sadržaji matematike bili su izračunavanja udaljenosti i pretvaranja mjernih jedinica. Iz hrvatskog jezika učenici su radili literarne radove također vezane uz ljepote krajolika. Učenici su potaknuti na što više kretanja i upoznati su s prednostima boravka na otvorenom te fizičkom aktivnošću na predmetu tjelesna i zdravstvena kultura. Terenska nastava je uspješno realizirana te je omogućila učenicima da steknu nova znanja. Osim toga učenici su imali priliku primijeniti usvojene pojmove na primjerima iz svakodnevnog života, stoga se terenska nastava pokazala vrlo korisnom za poučavanje i usvajanje nastavnih sadržaja. Svi smo se lijepo proveli i radujemo se idućoj terenskoj nastavi!

Izvor: Rajka Avirović Gaća, učiteljica kemije