Comenius partnerstvo „Friendship of dances“
Autor: Nataša Valinčić, 1. 10. 2013.

Osnovna škola Eugena Kumičića ove godine uključena je u još jedan projekt. Kroz dvije godine sudjelovat ćemo u Comenius multilateralnom školskom partnerstvu. Program potiče suradnju obrazovnih institucija širom Europe, mobilnost sudionika obrazovnog procesa, razvijanja tolerancije i multikulturalnosti.

Naziv projekta je „Friendship of dances“, a u partnerstvu sudjeluje pet različitih europskih škola iz:

• Turske, Ankara
  • Poljske, Rybnik
  • Slovačke, Bratislava
  • Bugarske, Sofija
  • Hrvatske, Slatina

Osnovni ciljevi projekta „Friendship of dances“

• Prvi cilj ovog projekta je pružiti priliku učenicima upoznavanje novih kultura i tradicija. U suradnji s ostalim školama, otkrivat ćemo  sličnosti i različitosti među zemljama partnera, kroz različite radionice i aktivnosti.
  • Drugi cilj projekta je stvaranje novih i trajnih prijateljstava iz drugih europskih zemalja, bez razmišljanja o granicama.
  • Treći cilj  je naučiti naše učenike toleranciji i poštivanju ljudi, bez obzira na drugačiju kulturu i tradiciju.

Projekt je financiran od strane Agencije za mobilnost i programe EU u iznosu od 22. 500 eura.  Prvotna namjena sufinanciranja AMPE-u odnosi se na mobilnosti učenika i učitelja naše škole koji su uključeni u projekt. Osim što ćemo posjećivati druge partnere, prva mobilnost namijenjena je posjeti našem gradu Slatini i Osnovnoj školi Eugena Kumičića u ožujku 2014. Ugostit ćemo ravnatelje, učitelje i učenike drugih škola u našem gradu te ćemo ih kroz različite radionice i aktivnosti upoznati s našom kulturom i tradicijom.

U projektu sudjeluju koordinator projekta Silvija Mađarić i zamjenica koordinatora Renata Grahovac te Comenius tim kojega čine:

Kristina Premec, Spomenka Bošnjak, Mira Brezovčan, Vera Menčik, Željka Novotni, Gordana Maroević, Nikola Marjanović, Marijana Toplak, Sanja Bujanić, Melita Schmitz.

Comenius tim provodit će propisane mjesečne aktivnosti u suradnji s ostalim partnerima te organizirati doček partnera.

Izvor: Silvija Mađarić, učiteljica engleskog jezika