Posebni odjeli – eTwinning projekt Dan olovke
Autor: Darko Vencl, 6. 4. 2022.

Posebni odjeli ove godine sudjelovali u obilježavanju Svjetskog dana olovke (30.3.2022.). Potaknuti idejom učiteljice Marije Miljković o obilježavanju ovog dana, edukacijska rehabilitatorica Ivana Sabolić osmislila je eTwinning projekt „Dan olovke“ s prilagođenim aktivnostima, kako bi se učenici podsjetili koliko nevjerojatan može biti štapić grafita umotan u drvenu cijev. Projektu se pridružila edukacijska rehabilitatorica Patricija Karaman i učiteljica Marija Miljković te učitelji i posebni odjeli iz još 3 škola: Đurđevac, Osijek i Sinj.

Tijekom ovog projekta, učenici su kroz različite radionice istraživali o olovci, ali se i kreativno izražavali. Učenici su proučavali kako nastaje olovka, kako su pisali naše bake i djedovi. Izrađivali su plakate o olovci, stalke za olovke te crtali i pisali perom. Međusobno su razmjenili ukrase za olovke i stalke te tako razvili i prijateljstva.

I za kraj, kroz priču “MUDROST JEDNE OLOVKE” pokušali smo usporediti čovjekov život sa olovkom, iz koje su proizašle zaista velike mudrosti:

• koliko god bio malen možeš ostaviti trag;
  • poput olovke stvoren si da ostaviš trag u životu drugih;
  • neka tvoj trag bude dobromanjeran, šaren, veseo i prožet ljubavi;
  • griješit ćeš puno, obrisat će te često, ne zaboravi to je cijena uspjeha , vježbom se postaje majstor;
  • život će te šiljiti raznim nedaćama, ne dozvoli da svojom oštrinom naštetiš drugima.

Izvor: Ivana Sabolić