Erasmus+, KA2 GAME, Treći dan mobilnosti u Slatinu - igre u nastavi
Autor: Iva Vilček, 17. 11. 2021.

Treći dan mobilnosti u Slatini bio je posvećen igrama u nastavi. Naši gosti okušali su se u našim tradicionalnim igrama, a zatim su se posvetili igrama koje su u sklopu projekta pripale našoj školi: Guess Who I Am (pogodi tko sam) te Mapping Games (razne igre na karti). Kako nam je bilo, pogledajte u nastavku.

Današnje jutro bilo je posvećeno obilasku područnih škola. Prvo smo posjetili područnu školu Gornji Miholjac u kojoj su nas dočekali učenici prvog, drugog i trećeg razreda te njihove učiteljice Anita Jančić Rulj i Jasna Kizivat te učiteljica informatike Dragana Matić. Za početak su nam učenici otpjevali pjesmicu, a zatim su nam pokazali neke tradicionalne igre poput: skakanja u vreći, potezanja užeta, hodanja na štulama… U igrama su se zatim okušali i naši gosti učenici, ali i njihovi nastavnici te naši učenici. Puni oduševljenja i zahvalnosti krenuli smo dalje!

U područnoj školi Bakić dočekala nas je učiteljica Renata Grahovac koja je za naše goste pripremila zanimljive poligone u kojima su se timovi učenika natjecali jedni protiv drugih. Atmosfera je bila napeta cijelo vrijeme! Zatim smo se počastili sokovima i grickalicama te porazgovarali o napim područim školama koje su našim gostima vrlo zanimljiv način organizacije škole.

U matičnoj školi dočekali su nas učenici koji su nam s nastavnicom Rajkom pokazali zanimljive pokuse. Nakon ručka učenici su, s nastavnicom Kristinom Premec, igrali igre Guess who I am i Mapping games. Svaka država donijela je svoje kartice i svoje verzije zadanih igara u kojima su se okušali svi učenici. Bilo je tu poznatih pjevača, znanstvenika, glumaca, političara, poznatih osoba iz područja tehnologije, gradova, država, kontinenata… Možemo sa sigurnošću reći da su se učenici dobro zabavili, a uz to i puno naučili.

Za kraj dana čekao ih je najnapetiji dio: Escape room koji su za učenike pripremile učiteljice Rajka Avirović Gaća, Martina Bukvić i Sanela Jukić. Učenici su imali sat vremena da riješe sve zagonetke i pokuse kako bi oslobodili djevojčicu koju je zatočio zli dr Neutron. Primjenjivali su kemiju, fiziku i matematiku kako bi došli do ključa koji oslobađa zatočenu djevojčicu. Vladala je vrlo napeta atmosfera, ali je sve na kraju dobro završilo!

Naši su gosti zatim na centru grada zapalili lampione povodom obilježavanja Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje i sudjelovali u našoj tradiciji.

Zahvaljujem svim kolegicama koje su pripremile aktivnosti za učenike!