U Mjesecu hrvatske knjige prvašići postali članovima Gradske knjižnice u Slatini
Autor: Melita Schmitz, 2. 11. 2021.

Iako je i ova 2021. godina obilježena epidemijom virusa Covid-19, ona se u mnogočemu razlikuje od prošle 2020. godine i to na radost svih, pogotovo djece koja su započela svoje osnovnoškolsko školovanje. Ove godine učenicima je dozvoljeno izlaziti iz učionica i samim time otvoren im je put u školsku knjižnicu, ali ne samo u školsku knjižnicu, već i u druge institucije kao što su gradske knjižnice, muzeji i galerije.

Ova mogućnost posebno je razveselila učenike 1.a razreda  učiteljice Blaženke Marić kao i 1.b razred učiteljice Ljiljane Marendić jer su bili u mogućnosti posjetiti Gradsku knjižnicu i čitaonicu u Slatini. U Mjesecu hrvatske knjige posebna pozornost posvećuje se čitanju te su u to ime organizirane mnoge aktivnosti kako bi se omogućilo zajedničko druženje svih korisnika knjižnica, a pogotovo svih onih koji će to tek postati. U to ime već dugi niz godina Gradska knjižnica i čitaonica Slatina organizira svečani prijem prvašića u Knjižnicu te im omogućuju besplatno učlanjenje. U Gradskoj knjižnicu dočekala ih je knjižničarka Martina Hamaček te je provela učenike kroz prostor knjižnice i čitala im zanimljive priče o životinjama koje „žive“ u knjižnici i u pričama. Učenici su s velikim oduševljenjem i angažmanom sudjelovala u interaktivnom čitanju priča, a na kraju druženja knjižničarka Martima im je uručila članske iskaznice pa su već tada mogli posuditi zanimljivu priču ili slikovnicu.

Ovaj susret produkt je dugogodišnje suradnje Gradske i školske knjižnice kao i  knjižničarka obiju institucija: ravnateljice  Gradske knjižnice Marije Cindrić i školske knjižničarke Melite Schmitz.

Učenici 1. a i 1. b razreda, učiteljice Blaženka i Ljiljana  i knjižničarka Melita zahvaljuju svim djelatnicama Gradske knjižnice i raduju se budućim zajedničkim aktivnostima u ovoj školskoj godini.

M. Schmitz