Televizijska zvijezda je rođena
Autor: Marijana Toplak, 27. 9. 2018.

Našu je školu posjetila ekipa virovitičke Plave televizije u sklopu provedbe njihova plana snimanja serijala Školski sat u kojem će biti predstavljene škole na području Virovitičko-podravske županije. Emitiranje emisije o našoj školi se očekuje sredinom listipada na Vinkovačkoj televiziji, ali će točan datum i kanal prikazivanja biti dostavljen kasnije.

Što su sve kod nas snimili?

Od pregršt nastavnih, izvannastavnih, volonterskih i drugih aktivnosti, projekata, priznanja, sajmova, foruma, natjecanja, susreta i ostalih (gotovo pa) čudesa koja se događaju u našoj školi, ovdje će biti predstavljen rad Učeničke zadruge Zalathnuk koje je voditeljica učiteljica Đurđica Delić i kojoj vjetar u leđa daju ostali učitelji voditelji sekcija te, naravno, entuzijastični i inovativni učenici i njihove vrijedne ručice.

Učenička se zadruga predstavila prikazom procesa proizvodnje proizvoda prirodne kozmetike EKob s kojima je sudjelovala na brojnim smotrama učeničkih zadruga, sajmovima i festivalima te je za te proizvode dobila brojne nagrade.

Kakve to veze ima sa Školom za život? Ima, itekako ima.

Naime, iako se rad Zadruge ne odvija službeno pod ruhom Eksperimentalnog programa Škola za život, on je u skladu s ciljevima Cjelovite kurikularne reforme- osim što učenici uče  na praktičan način, u rad su Zadruge implementirane postavke i pristupi iz Međupredmetnih tema Poduzetništvo, Održivi razvoj, Učiti kako učiti te Osobni i socijalni razvoj.

Isti se pristup primjenjuje i u Sekciji Eko-vrta koji s učenicima uređuje učiteljica Rajka Avirović Gaća koja je jedna od onih učitelja koji redovito u nastavi upotrebljava digitalne alate, posebno nakon edukacije u virtualnim učionicama Programa Škola za život.

Vjerojatno ekipi Plave televizije zbog ovolike količine materijala za snimanje nije bilo lako odraditi ovaj posao, a možda će još teže biti montirati i donijeti uredničke odluke.

Što je sve stalo u 45 minuta, preostaje nam tek vidjeti. Možda se u pozadini uoči i pokoji smiješak upućen posebnoj osobi u razredu, a možda uočite da je vaša simpatija televizijska zvijezda. Ako ona i ne bude u kadru, i dalje ćete gledati televizijsku zvijezdu- Osnovnu školu Eugena Kumičića!

Izvor: Marijana Toplak; Fotografije: Andrej Malek