Aktivni učenici/građani u Zagrebu
Autor: Marijana Toplak, 22. 5. 2018.

21. svibnja se u Zagrebu u Muzeju suvremene umjetnosti održala 20. po redu Državna smotra projekata iz Građanskog odgoja, a iz naše su škole sudjelovale čak dvije ekipe koje su vodile glavna zaslužna osoba za provedbu Vera Menčik, učiteljica savjetnica i pomoćnica Marijana Toplak te osam vrijednih učenika naše škole- građana u akciji. I to potpunoj.

Predstavljen je projekt Kad Slatnogor zbori koji je osmislila i još provodi sa svojim učenicima 2. a učiteljica Vera Menčik, a koji je Zagrebu predstavila njezina Fantastična četvorka- Leon Ciglar, Tin Hamaček, David Stipanić i Lukas Šarabok.

Oni su pred poprilično strogim povjerenstvom predstavili Slatnogora- vodiča za lijepo ponašanje i pristojnu komunikaciju u razredu i izvan njega te vilu Slatinčicu, njegovu pomagačicu te su tako glas o pitomoj Slatini pronijeli diljem Lijepe Naše jer su predstavljanje projekta pratile i ekipe iz drugih hrvatskih škola. A djelovao je i na povjerenstvo...

Tema drugog projekta Otisak dobrote (također u atranžmanu učiteljice Vere Menčik) bilo je volontiranje. Dobrobiti, vrste i mogućnosti volontiranja predstavila je malo starija Fantastična četvorka koju je bodrila učiteljica Toplak, a i povjerenstvo koje je bilo zadovoljno predstavljanjem projekta, a i odgovorima učenika na pitanja koja su im postavili. Ta je ekipa bila sastavljena od šestaša Lane Brdarić, Gale Brunović, Davora Kizivata i Lane Kovačević.

Cijela deseteročlana delegacija naše škole je u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje potom posjetila Hrvatski sabor- prijestolnicu demokracije.

U međuvremenu se cijela ekipa lijepo zabavila, opustila i odmorila. I to zasluženo.

Izvor: Marijana Toplak