Učenici 2. a krenuli u potragu za Slatnogorom
Autor: Marijana Toplak, 26. 3. 2018.

Prvi dan proljeća u Slatini više je nalikovao zimi. Učenici 2. A krenuli su sa asistenticom Kristinom Matota i učiteljicom Verom Menčik u potragu za Slatnogorom – dobrim duhom ovoga kraja. Slatnogor je novi izmišljeni lik  učenika 2. A i učiteljice.  Nastao je radom na projektu  „Kad Slatnogor zbori...“, a prema njihovoj osmišljenoj priči on obitava na obroncima Papuka, pomaže vili Slatinčici, Slatinčanima i svima koji ga zatrebaju...

Društvo “Naša djeca” Slatina, u sklopu projekta “Volontiram, srce diram” koji financira Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva, raspisalo je natječaj za izradu dizajna volonterske nagrade za najvolontera na temu “Sekvoja”. Pretpostavili smo da Slatnogor ovih dana obitava na našoj sekvoji pa smo ga došli posjetiti i zamoliti malo zvjezdanog praha - muza umjetnosti. Sekvoja je mamutovac izrastao još 1807. godine, gotovo u samom središtu grada, postao je simbol Slatine, rasta i jakosti. Na tom putu grudanje je bilo neizbježno, bilo je vesele cike, trčanja, dozivanja... Zadivljeni ovim gorostasom učenici su zaplesali kolo oko njega, procjenjivali su koliko je puta viši od njih, uspoređivali ga visinom obližnjih stabala, razvrstavali stabla na vazdazelena i listopadna, opipali duboke brazde na deblu i uspoređivali s borama na licu starih ljudi... Potom su na satu dali svoje idejno rješenje likovnog uratka, crtali su flomasterom, a zatim oblikovali u glinamolu ... Vođeni poučnim porukama i primjenjujući riječi i postupke uljudnog ponašanja, pod motom projekta: Kad te nemir mori – tad Slatnogor zbori… Smotra Projekt građanin 2018., je uskoro, na njoj ćemo predstaviti projekt našega 2. A - „Kad Slatnogor zbori...“.

Više fotografija pogledajte na https://photos.app.goo.gl/LIZfyqIxdGunGhK42

Izvor: Vera Menčik, učiteljica 2. a