Vukovaru s ljubavlju
Autor: Marijana Toplak, 17. 11. 2017.

Cijela se Hrvatska ovih dana s tugom i sućuti prisjeća žrtve Vukovara, ali i žrtve svih branitelja i obitelji poginulih, ranjenih, zatočenih i nestalih. I naša se škola pridružila odavanju počasti toj žrtvi.

Dana 18. studenog obilježava se Dan sjećanja na žrtvu Vukovara pa je tako i naša škola održala nekoliko aktivnosti vezanih uz taj dan.

U četvrtak, 16.studenog, održan je video konferencijski sat, 8. sat povijesti iz Vukovara čiji je domaćin bila Osnovna škola Dragutina Tadijanovića Vukovar. Tema sata bila je „Učitelji u Domovinskom ratu“. Na ovoj su video konferenciji sudjelovale 22 osnovne škole, sve od Dubrovnika pa do Vukovara. Na konferenciji su sudjelovali neki od osmaša naše škole, među kojima se isticala učenica Natali Boroša sa svojom autorskom pjesmom posvećenom Vukovaru i njegovim braniteljima te naša ravnateljica Božica Majhen, pedagoginja Andreja Grahovac, nastavnik Nikola Marjanović te nastavnice Jasmina Krznarić i Ranka Kabić koje su ispričale svoja iskustva u radu tijekom Domovinskog rata.

17. studenog je u dva navrata održan prigodni program u čast Vukovaru na kojem su svoje radove čitale osmašice Natali Boroša i Lea Virovac, a koji je započeo himnom i minutom šutnje za poginule branitelje i na kojem su sudjelovali svi učenici naše škole. Učenici su pokazali izrazito dostojanstvo i poštovanje te je minuta šutnje odista bila šutnja- glasna šutnja za Vukovar.

Isto tako, 17. studenog, učenici četvrtih razreda sa svojim su učiteljicama otišli zapaliti lampione u znak počasti za žrtve Vukovara u centar grada.

Izvor: Ena Knežević, 7. a