CARNetova korisnička konferencija CUC 2017 “Povezani znanjem (… 25 godina)“.
Autor: Darko Vencl, 13. 11. 2017.

U Dubrovniku od 8. do 10. studenog održana je 19. CARNetova korisnička konferencija CUC 2017 – najveća konferencija o obrazovanju u Republici Hrvatskoj pod sloganom “Povezani znanjem (… 25 godina)“.

CUC 2017 okupio je rekordan broj od gotovo 1 100 prijavljenih sudionika, a bogat program sastojao se od 15 stručnih radova, 44 radionice, 24 ogledna sata i 70 interaktivnih izlaganja.

Teme ovogodišnje konferencije bile su : Učimo na svoj način, Poduzetništvo u obrazovanju, Inovativni pristupi učenju, Tehnologija mijenja život i Odgovorno korištenje mogućnosti tehnologije. Ove godine internet u Hrvatskoj slavi svoj 25. rođendan pa se posebna pažnja posvetila upravo promjenama u društvu i obrazovanju u tih impresivnih 25 godina.

Svijet se mijenja, društvo se mijenja i kako je na konferenciji istaknuto svjedoci smo 4. industrijske revolucije, a glavni pokretači promjena u obrazovanju su učitelji željni novih znanja. CARNetov projekt e-škole bio je jedna od glavnih tema i ovog CUC-a jer je ipak taj projekt kotač promjena u našem obrazovanju, a kotač okreću vrijedni i entuzijastični učitelji od kojih se i veliki broj njih našao i na ovom CUC-u.

Osim izvrsnih radionica, predavanja i oglednih sati sudionici su imali priliku poslušati pozvana predavanja dr.sc. Predraga Palea, docenta na Fakultetu elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu, profesorice Lidije Kralj, pomoćnice ministrice znanosti i obrazovanja te ugledne stručnjakinje Kati Tiainen, Director of the Global Digital Learning Strategy team iz organizacije  Microsoft’s Worldwide Education.

U sklopu projekta e-škole našu školu predstavljale su ravnateljica Božica Majhen te učiteljica matematike Sanela Jukić.

Ravnateljica Majhen nazočila je brojnim sastancima i radionicama za ravnatelje e-škola gdje je najviše bilo riječi o donošenju strategije o digitalnoj zrelosti škola, što je potrebno za uspješno uvođenje IKT-a u škole, itd.

Osim sudjelovanja na raznim predavanjima i radionicama, učiteljica Jukić održala je ogledni sat pod nazivom Veni, vidi, vici…matematiku na digitalan način, radionicu pod nazivom Spiral – alat za interaktivne učionice i sudjelovala na zatvorenoj fokus grupi Scientix-a koja se bavila temom STEM strategije u Hrvatskoj.

Izvor: Sanela Jukić, učiteljica matematike