Večer matematike
Autor: Nataša Valinčić, 2. 12. 2016.

1.12. 2016. s početkom u 18 sati u našoj školi održana je 3. po redu Večer Matematike. To je projekt Hrvatskog matematičkog društva koji se diljem  naše domovine provedi već treću godinu u svim odgojno obrazovnim ustanovama ( od vrtića do osnovnih i srednjih škola )koje tu hvale vrijednu manifestaciju žele organizirati.Organizator u našoj školi je profesorica matematike učiteljica Sanela Jukić, uz pomoć učiteljice matematike Senke Kovčić i učiteljica razredne nastave.

Više fotografija pogledajte ovdje.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

I ove godine sudjelovali su učenici  razredne i predmetne nastave, učitelji, stručni suradnici i brojni roditelji. Učenici su bili moderatori  i uspješno privlačili pozornost ostalih prijatelja, ali i roditelja koji su se aktivno uključili.

Velika posjećenost dokazuje da matematika u našoj školi polako, ali sigurno, mijenja predznak i iz negative prelazi u pozitivu i prestaje biti bauk, a postaje zabava!

Božica Majhen,dipl.pedagog