Dan škole obilježen raznovrsnim aktivnostima
Autor: Marijana Toplak, 9. 5. 2016.

Što reći i otkud početi? Prvo bi trebalo pohvaliti sve organizatore i sudionike ovogodišnjeg Dana škole koji je protekao u brojnim i raznovrsnim aktivnostima- počeli smo sa znanošću, nastavili pjesmom i sve svoje talente pokazali u Vrtuljku, priredbi naših učenika te na atletskim borilištima ispred škole.

Dakle, krenimo- od početka...

Cijeli niz dana su se učenici naše škole pripremali za izvođenje pokusa; velik trud su uložili i mentori i izvođači da bi postigli što bolji uspjeh u današnjem natjecateljskom dijelu koji su ocjenjivali naši gosti, doktori znanosti. Konkurencija je bila opaka, ali-

1. u kategoriji prvih i drugih razreda pobijedio je Dorian Jukić (1. b) s projektom Čistimo uz pomoć kemije (mentor Nenad Gvojić, 7. b), drugo mjesto zauzela je Gita Špoljarić (Balon; mentorica Patricija Kovačić), a treće Dora Baćani (Nevidljiva tinta; mentor Leon Grgić),

2. u kategoriji trećih i četvrtih razreda pobjednica je Hana Jukić iz 3. a s projektom Utjecaj coca-cole na metal (mentorica Lorena Mandić, 8. b), drugo je mjesto osvojila Marion Strasser (Paprirnati ubrusi; mentorica Helena Šantalab), a treća Lana Kovačević s mentoricom Marijanom Šomođi.

U međuvremenu odvijala se radionica spravljanja vegetarijanske kuhinje te su učenice pod vodstvom učiteljice Jasmine Krznarić spravile juhu od batata i kanape sendviče s namazom od bijelog graha i slanutka. Učenice su uživale u pripremi, a ostali u degustaciji.

Naglasimo i rezultate rada učenika na robotici te natjecanje u dekorativnom slaganju salveta u okviru projekta Mi jedemo odgovorno koje je vodila učiteljica Vesna Košutić i na kojem je pobijedila Lana Kožić iz 3. c.

U isto se vrijeme odvijao i prikaz pokusa u holu škole te prikaz glagoljičkog pisma i kviz znanja iz znanosti o književnosti.

Nakon znanstvenog dijela je uslijedio zabavni- naša verzija šoua Tvoje lice zvuči poznato u kojem su najboljima u skupnom nastupu proglašene Lana, Ena i Marion iz 4. b, a u samostalnom je nastupu najbolja bila Iva Štraleger iz 4. a.

Zatim smo se zavrtjeli na Vrtuljku- nastupili su mali i veliki zbor s ravnateljicama Renatom Grahovac i Ivanom Vencl, maleni Englezi pod vodstvom učiteljice Mađarić, učenici iz 1. c i 4. a, a i dramsko-scenska skupina pod vodstvom učiteljice Ivane Strupar.

Posebno treba izdvojiti emotivno predstavljanje priča Matea Mihalića, učenika 5. a razreda, a i uzeti u obzir pouke njegovih priča. Pročitajte... Predstavila ga je učenica 8.b razreda Patricija Kovačić, a prepoznala i uredila naša psihologinja Jasna Plantak.

Nakon Vrtuljka su počele sportske igre u kojima su sudjelovali učenici svih razrednih odjela naše škole u skupinama. Zna se da je bilo napeto pogledamo li samo broj pehara osvojenih u različitim sportskim disciplinama. Dan je škole završio svečanom sjednicom učiteljskog vijeća i prigodnim domjenkom.

Zahvaljujemo svim gostima i sudionicima što su nas i ove godine podržali, a posebna hvala našim učenicima i, naravno, njihovim roditeljima. Sve je to za vas.

Više slika pogledajte u fotogaleriji.

Izvor: Marijana Toplak, učitelj HJ